Warning: simplexml_load_file(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /www/doc/www.okh.cz/www/app/controller/sport.php on line 17

Warning: simplexml_load_file(): Failed to enable crypto in /www/doc/www.okh.cz/www/app/controller/sport.php on line 17

Warning: simplexml_load_file(http://www.kr-kralovehradecky.cz/rss/aktuality.xml): failed to open stream: operation failed in /www/doc/www.okh.cz/www/app/controller/sport.php on line 17

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://www.kr-kralovehradecky.cz/rss/aktuality.xml" in /www/doc/www.okh.cz/www/app/controller/sport.php on line 17

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.okh.cz/www/app/controller/sport.php on line 20
Zprávy z Hradecka, Náchodska, Jičínska, Rychnovska a Trutnovska na jednom místě

HradeckáDrbnapá 7. květnaČSÚ dostal přes čtyři miliony formulářů. Sčítání obyvatel skončí v úterý

Sčítací komisaři dokončili doručování papírových formulářů ke sčítání lidu. Celkem jich roznesli a vydali asi 1,5 milionu. Statistický úřad zatím obdržel zpátky 350 tisíc vyplněných tiskopisů. Dalších téměř 3,9 milionu formulářů mu lidé odeslali elektronicky. Sčítání skončí 11. května o půlnoci.

HradeckáDrbnapá 7. květnaKoncert Hrajeme pro 20 ZOO vnímáme jako možnost poděkovat i poprosit o pomoc, říká gestorka Zoologické zahrady zažívají náročné časy. Kvůli dlouhé povinné uzavírce se nacházejí v kritické ekonomické situaci. Na podporu celkem dvaceti zoologických zahrad se uskuteční již tuto neděli benefiční koncert “Hrajeme pro 20 ZOO”. Pro ZOO je akce zároveň příležitostí pro poděkování všem příznivcům, přibližuje v rozhovoru její gestorka z liberecké ZOO Marta Dostálová.

HradeckáDrbnapá 7. květnaŠílenou jízdu auta na Náchodsku ukončil až zastavovací pás. V autě byli zdrogovaní muži a dívka v celostátním pátrání

Nebezpečný řidič před policisty ujížděl i rychlostí 150 kilometrů za hodinu, přejížděl do protisměru a ohrožoval ostatní auta. Honičku na Náchodsku ukončil až zastavovací pás v Teplicích nad Metují. Řidič utekl, ale v autě zanechal čtyři spolujezdce – tři zdrogované muže a šestnáctiletou dívku v celostátním pátrání.

HradeckáDrbnapá 7. květnaNávštěvníkům se otevírají hvězdárny, jičínská otevře v pondělí, hradecká je v omezeném provozu

Kromě muzeí, galerií nebo hradů se návštěvníkům v Královéhradeckém kraji mohou otevřít i hvězdárny. Hvězdárna a planetárium Hradec Králové funguje v omezeném provozu od středy, Hvězdárna Jičín otevře příští pondělí. I nadále však platí některá omezení.

iDnes.czpá 7. květnaVIDEO: Zdrogovanou partu v autě zastavil až pás, řidič utekl. Už podruhé

Během zběsilé honičky se zdrogovanou partou mladých lidí v autě museli policisté na Náchodsku použít zastavovací pás. Dvacetiletému řidiči se přesto podařilo utéct stejně jako na podzim, kdy ujížděl na motorce. V autě byla i hledaná šestnáctiletá dívka, která utekla z jindřichohradeckého dětského domova.

HradeckáDrbnapá 7. květnaFakultní nemocnice Hradec Králové dál obnovuje běžný provoz, otevírá se III. interní klinika

Počet pacientů s koronavirem ve Fakultní nemocnici Hradec Králové dál klesá, proto nemocnice pokračuje v obnově běžného provozu. Jako jedna z prvních se pacientům otevřela ortopedická klinika. V polovině května se do běžného provozu vrátí další oddělení III. interní kliniky.

Denik.czpá 7. květnaÚtok na mateřské školy: opatření se připravují, policie je zatím neupřesnila

Anonymní výhrůžka o připravovaném útoku na neupřesněnou mateřskou školu do chodu předškolních zařízení v Královéhradeckém kraji nijak výrazněji nezasáhla. Krajské ředitelství policie s odkazem na Národní centrálu proti organizovanému zločinu (NCOZ), která hrozbu šetří, žádné bližší informace o případných opatřeních v kraji nesdělila.

iDnes.czpá 7. květnaMůže přijít období, kdy nebudeme druzí, ví hradecký manažer Volejník

Měnit něco, co skvěle funguje a s jedinou výjimkou platí na každého? Před jubilejní desátou sezonou od roku 2013, v němž hradecké basketbalistky po dvaceti letech konečně získaly ligovou medaili a od nějž se z ní neradovaly jen dvakrát, manažer hradeckého klubu Miroslav Volejník nemusí.

HradeckáDrbnapá 7. květnaV sobotu si nenakoupíme. Na Den vítězství zůstanou velké obchody uzavřené

Zatímco v sobotu 1. května si lidé normálně nakoupili, na Den vítězství 8. května zůstávají velké obchody zavřené. Nařízení se týká obchodů s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních. Podobných státních svátků bude do konce roku ještě pět.

Denik.czpá 7. květnaV Adršpachu pustí do skal za hodinu 400 lidí, online prodej předejde zklamání

Plná parkoviště, dlouhé fronty u pokladny, ucpané silnice, nervozita ve vzduchu – takovou podobu mívaly dlouhé roky některé dny na začátku května v Adršpachu. Vloni situaci ohledně nárazové davové návštěvnosti skal uklidnila pandemická opatření a ani letos kvůli omezeným možnostem příjezdu turistů ze sousedního „červeného“ Polska to ve skalním městě nevypadá jako na Václavském náměstí. Svůj díl práce na tom začíná odvádět i online rezervační systém, který byl spuštěn zhruba před měsícem.

iDnes.czpá 7. květnaNáročně proříznutou cestu může sníh zase zavalit, oteplí se i v Krkonoších

Na turistické cestě mezi Výrovkou a kaplí Památník obětem hor ve východních Krkonoších hrozí při oteplení, které se očekává o víkendu, pády sněhových převisů. Sněhové vrstvy podél cesty v traverzu dosahují až šesti metrů. Krkonošské lanovky zahájí provoz během příštího týdne, jako první se rozjede ta na Sněžku.

HradeckáDrbnapá 7. květnaOčkování v hradeckém kraji se podařilo zrychlit. Stále chybí vakcíny

Očkování v Královéhradeckém kraji v posledních týdnech zrychluje. Počty týdenních dodávek vakcín do regionu stoupají. O otevření dalšího očkovacího místa kraj zatím neuvažuje. Kapacita krajské očkovací sítě stále převyšuje plán dodávek vakcín do regionu. V Královéhradeckém kraji se začalo očkovat 2. ledna. Z hlediska počtu očkování na 1000 obyvatel je Královéhradecký kraj jeden ze tří nejproočkovanějších regionů České republice.

Denik.czpá 7. květnaVIDEO: Na Náchodsku proběhla divoká honička policie se známým pirátem silnic

Uplynulou neděli v odpoledních hodinách se policisté z obvodního oddělení Hronov rozhodli při běžné činnosti zastavit ve Velkém Poříčí osobní vozidlo značky VW Passat, které jelo směrem na Hronov. Řidič však na výzvu k zastavení modrým výstražným zařízením zareagoval prudkým zrychlením a před hlídkou začal ujíždět skrz Hronov, Polici nad Metují, Žďárem nad Metují, Českou Metují a Dědovem.

HradeckáDrbnapá 7. květnaVelké natírání. Kostel sv. Mikuláše v Jiráskových sadech dostane ochrannou vrstvu

Ještě před zahájením hlavní sezóny dostane dřevěný kostel sv. Mikuláše v hradeckých Jiráskových sadech ochranný nátěr. Ochranná vrstva by měla prodloužit životnost šindele, ze které je kostel postavený. Kompletně „vymalováno“ bude do konce měsíce.

iDnes.czpá 7. květnaSoukromá škola Sion v Hradci Králové přistavuje dvě patra za 60 milionů

Soukromá základní škola Sion z Hradce Králové bude mít nové prostory za 60 milionů korun. Vzniknou dvě nová patra s multifunkčním sálem, ochozem se studovnou i laboratoří. Investici spolek hradí z úvěru, který chce splácet ze školného příštích 15 let.

HradeckáDrbnapá 7. květnaPřipravte grily. Na neděli meteorologoé slibují modrou oblohu a až 25 stupňů

Už během následujícího víkendu začne počasí o víkendu ovlivňovat teplé jižní proudění. Můžeme se proto těšit na příjemné teploty, které se v neděli dostanou dokonce až na 25 stupňů.

HradeckáDrbnapá 7. květnaAnonym na dnešek ohlásil střelný útok na školku. Policie po oznamovateli pátrá

Anonym na dnešní den oznámil střelný útok ve školce, nespecifikoval, o kterou školku půjde, a tak policie varovala všechny mateřské školy na území České republiky. K výhružce došlo už včera, útok by se měl odehrát dnes.

iDnes.czpá 7. květnaFotbalisté Hradce Králové mají čtyři postupové mečboly. První už v sobotu

Přišlo to možná dřív, než předpokládali. Fotbalisté Hradce Králové totiž mohou už v sobotu v předstihu slavit návrat mezi prvoligovou elitu. Poté, co v úterý vyhráli 2:1 v Prostějově.

HradeckáDrbnapá 7. květnaHradec Králové začne s přestavbou křižovatek a přípravou Inteligentního dopravního systému

Dopravní inteligentní systém – zkráceně DIS. Systém, který by měl zlepšit plynulost dopravy v Hradci Králové. Automaticky by reagoval na hustotu dopravy, projíždějící sanitky nebo hasiče, aktuální zpoždění MHD a dopravní nehody. Sám by podle aktuální situace ovládal například semafory a zvýšil by tak rychlost průjezdu města. Jeho stavba by měla začít v následujících týdnech.

Denik.czpá 7. květnaNa řidiče v Královéhradeckém kraji čekají omezení. Čtyři silnice uzavřou opravy

Již brzy začnou na krajských komunikacích platit čtyři nové, úplné uzavírky. Důvodem jsou rekonstrukce silnic a mostů. Opravám se řidiči vyhnou po objízdných trasách.

Denik.czpá 7. květnaVýchodočeši umírající kvůli covidu: Prokleté Hradecko, o něco lepší Pardubicko

Královéhradecký kraj byl v posledním půlroce v epidemii koronaviru druhým nejpostiženějším krajem v Česku z hlediska počtu mrtvých, a to hned po Karlovarském kraji. Obětí je zhruba o třetinu víc, než vyplývá z covidových statistik Ministerstva zdravotnictví.

HradeckáDrbnačt 6. květnaMeteorologové vydávají další varování. V pátek nás potrápí vítr, v noci na sobotu bude mrznout

V Česku bude v pátek foukat silný vítr, jehož rychlost může v nárazech být kolem 70 kilometrů v hodině. V noci na sobotu pak meteorologové očekávají mráz, který může poškodit zeleninu, jahody, vinnou révu nebo kvetoucí ovocné stromy. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

HradeckáDrbnačt 6. květnaMěstské lesy zalesňují plochy po těžbě dřeva, zasadí 47 tisíc stromků

Městské lesy Hradec Králové v těchto měsících zalesňují plochy po těžbě dřeva. Letos tu vysadí téměř 47 tisíc sazenic. Ve většině případů jde o listnaté stromy. Lesníci také připomínají, že potřeba, aby se návštěvníci chovali ohleduplně a měli své psy na vodítku, zejména kvůli lesním mláďatům.

HradeckáDrbnačt 6. květnaHradecký hokej má novou posilu. Čtvrtým zámořským hráčem se stává Colton Hargrove z Dallasu

Mountfield v Hradci Králové rozšířil svoji sbírku zahraničních hráčů. Mužstvo pod Bílou věží v dalších sezónách podpoří americký forvard, osmadvacetiletý rodák z Dallasu, Colton Hargrove. Poslední dvě sezóny strávil v dresu Bolzana a Fehérváru v mezinárodní EBEL. Nyní podepsal jednoletou smlouvu s následnou opcí.

iDnes.czčt 6. květnaStoletý Mlýn u skiareálu v Herlíkovicích nahradí luxusní apartmánový dům

Na místě bývalého penzionu Mlýn v Herlíkovicích vznikne apartmánový dům s 29 byty. Vedle Pece pod Sněžkou je Vrchlabí hlavním centrem apartmánové výstavby v Krkonoších.

HradeckáDrbnačt 6. květnaZa 24 hodin 11 srážek se zvěří, podobných nehod v kraji stále přibývá

Nejčastěji jde o divoké prase, srnu, daňka, zajíce nebo lišku. Policie v posledních dnech eviduje napříč celým krajem zvýšený počet dopravních nehod zaviněných střetem se zvěří. K největšímu počtu takových nehod dochází na Náchodsku. Policisté proto opět připomínají, jak správně reagovat.

HradeckáDrbnačt 6. květnaŠkodovka odkládá své nedokončené vozy na letišti v Hradci Králové. Automobilce chybí čipy

Automobilka Škoda Auto začala v minulých dnech skladovat na letišti v Hradci Králové vozy, jejichž výrobu nemůže kvůli chybějícím polovodičům dokončit. Do vyrobených aut automobilce chybějí čipy, kterých je celosvětový nedostatek.

HradeckáDrbnačt 6. květnaPřesně před rokem došlo k jednomu z největších požárů v historii kraje. Hasiči popsali detaily zásahu

Je o přesně rok, co 159 hasičů z šestnácti jednotek likvidovalo jeden z největších požárů v novodobé historii Královéhradeckého kraje. V Polici nad Metují hořela skladovací hala firmy HAUK. Přečtěte si, jak na ohnivé peklo vzpomínají zúčastnění hasiči.

iDnes.czčt 6. květnaŠkodovka skladuje na hradeckém letišti auta, která nemůže dokončit

Automobilka Škoda Auto začala v minulých dnech skladovat na letišti v Hradci Králové vozy, jejichž výrobu nemůže kvůli chybějícím polovodičům dokončit. Do vyrobených aut automobilce chybějí čipy, kterých je celosvětový nedostatek.

HradeckáDrbnačt 6. květnaV Trutnově skončil unikátní projekt. Aplikace umožnila snadnější dohledání majitele zaběhnutého psa

Od listopadu začala v Trutnově fungovat takzvaná ZAMPI pátračka. Šlo o pilotní projekt, který zatím nefungoval v žádném jiném městě v republice. Aplikace umožňovala snadnější dohledání majitele zaběhnutého psa. Nyní soukromá společnost s městem ukončila spolupráci.

iDnes.czčt 6. květnaAmerický hokejový útočník Hargrove je další novou akvizicí Hradce Králové

Americký útočník Colton Hargrove se stal další novou akvizicí hokejistů Hradce Králové. Osmadvacetiletý rodák z Dallasu v uplynulé sezoně hrál v mezinárodní rakouské lize v maďarském Székesfehérváru a ve stejné soutěži působil už v sezoně 2019/20, kam zamířil z Texasu z AHL.

HradeckáDrbnačt 6. květnaKabinová lanovka na Sněžku se rozjede příští týden ve středu

Kabinová lanová dráha z Pece pod Sněžkou na nejvyšší horu ČR by měla svézt první turisty po nucené pauze kvůli pandemii koronaviru ve středu 12. května. Kvůli epidemickým opatřením je více než tři měsíce mimo provoz. Vláda rozhodla, že lanovky mohou obnovit provoz od pondělí 10. května společně s maloobchodem a dalšími službami. Epidemická situace v ČR se zlepšuje.

Denik.czčt 6. květnaNebezpečná povolání: Ve kterých krajích na Čechy v práci číhá smrt

/INFOGRAFIKA/ Přestože loni byla tuzemská ekonomika výrazně utlumena kvůli pandemii, při pracovních úrazech zemřelo 108 lidí. Více než v minulých letech.

HradeckáDrbnačt 6. květnaBývalou historickou knihovnu v Hradci Králové využije biskupské gymnázium

Do památkově chráněné historické budovy v Tomkově ulici se nastěhuje biskupské gymnázium. Budovu, která v minulosti fungovala jako knihovna, začne využívat od léta. Škola ji použije především k mimoškolním aktivitám. O pronájem objektu měla zájem i společnost Facility Clean CZ.

Denik.czčt 6. květnaVIDEO: Hauk v plamenech. Ohlédnutí hasičů za největším požárem loňského roku

Dnes je tomu na den přesně rok, co 16 jednotek požární ochrany zápasilo s rozsáhlým požárem v Polici nad Metují. Jak na tuto událost vzpomíná velitel zásahu, hasiči, sloužící řídící důstojník nebo vyšetřovatel příčin požárů? Podívejte se na jejich video. 

iDnes.czčt 6. květnaKácení semaforů v Hradci začíná, vznikne 38 chytrých křižovatek

Už v červnu chce Hradec Králové začít budovat inteligentní dopravní systém za 230 milionů, který magistrát připravuje několik let a který jej v žebříčku „chytrých měst“ posune hodně vysoko. Hotov by měl být do dvou let.

iDnes.czčt 6. květnaNikdo nepochybuje, že si to uhrajeme, říká hradecký útočník Dvořák

Jeho slovo má v kabině váhu. Určitě i z toho důvodu, že své dlouholeté zkušenosti i s prvoligovým fotbalem doprovází po celou sezonu výbornými výkony a na jaře i nastřílenými brankami. I proto se dá útočníkovi hradeckých fotbalistů Pavlu Dvořákovi věřit, že po úterní výhře v Prostějově je východočeský tým jednou nohou mezi prvoligovou elitou.

HradeckáDrbnačt 6. květnaV pátek odešel Vlastimil do práce, od té doby ho nikdo neviděl. Policie prosí o pomoc veřejnost

Policie pátrá po třiadvacetiletém muži, který v pátek ráno odešel do práce. Ze zaměstnání se domů už nevrátil. Policie prohledala okolí jeho bydliště i práce. Navštívila jeho známé a zkontaktovala kamarády. Pátrání je zatím neúspěšné.

HradeckáDrbnačt 6. květnaVýhody a nevýhody: Topení elektřinou, nebo plynem?

Vytápění plynem i elektřinou má svá specifika. Co vyjde cenově lépe a jaké nevýhody s sebou nesou oba typy energie pro topení? Rozhodnutí byste měli založit na parametrech stavby i svých preferencích a finančních možnostech.

iDnes.czčt 6. květnaČeský volejbal slaví, stovku si připomene i v Královéhradeckém kraji

Volejbal, jeden z nejtradičnějších a nejoblíbenějších kolektivních sportů nejen u nás, letos slaví. A oslavy 100 let Českého volejbalu se budou týkat i Královéhradeckého kraje. Ty hlavní proběhnou v Hradci Králové na konci června.

HradeckáDrbnačt 6. květnaParkování u nemocnice v Hradci Králové nestačí. Místo hledáme i půl hodiny, stěžují si pacienti

Parkování u Fakultní nemocnice Hradec Králové je evergreenem mezi tématy v krajském městě. Pacienti dojíždějící do nemocnice autem stráví daleko více času hledáním parkovacího místa než v samotné ordinaci u lékaře. V týdnu řidiči hledají volné parkovací místo i půl hodiny. Situaci nepomohlo ani uzavření prostranství na břehu Labe, kde se dříve parkovalo.

Denik.czčt 6. květnaJe to snaha vymazat ČSSD z mapy, říká Birke

Co si myslí o neuskutečněné cestě ministra vnitra a předsedy sociální demokracie Jana Hamáčka do Moskvy jeho spolustraníci na východě Čech?

Denik.czčt 6. květnaRok poté: Po největším požáru loňského roku v Česku má Hauk novou halu

Přesně jeden rok dnes uplynul od největšího požáru v ČR, ke kterému v loňském roce hasiči vyjížděli. Požár skladovací haly hasilo 16 hasičských jednotek a jeho likvidaci mohl velitel zásahu ohlásit až po 36 hodinách. Poničená hala byla zbořena a nyní na její místě vyrostla nová, jejíž moderní fasáda si sympatie místních teprve hledá.

HradeckáDrbnast 5. květnaFréza dnes prorážela bariéry sněhu na cestě na Luční boudu v Krkonoších

Fréza technických služeb města Pec pod Sněžkou dnes prorážela masu sněhu v traverzu mezi Výrovkou a kaplí Památník obětem hor v Krkonoších. Cílem je zprovoznit zásobovací horskou cestu na hřebenovou Luční boudu. Na odklízení sněhu dnes v úseku pracovala také rolba z Luční boudy. Během dne tam byla proměnlivá oblačnost, silný vítr a pocitová teplota kolem nuly.

iDnes.czst 5. květnaMuž odvezl z firmy deset tun měděného odpadu, přišel si na milion

Kriminalisté přistihli dvojici mužů z Královéhradecka, kteří si ve sběrně chtěli přilepšit prodejem měděného odpadu odvezeného z firmy, kde pracovali. Vyšetřování ukázalo, že jeden z nich už dříve vynesl z firmy měď téměř za milion korun.

Denik.czst 5. květnaPo noční "popravě" museli polickou májku před znovuvztyčením zkrátit

/FOTO, VIDEO/ Tradiční zvyk, že šance na poražení májky trvá jen pár hodin po jejím vztyčení, nerespektovali „hrdinové“, kteří v noci z úterý na středu na polickém náměstí pokáceli májku.

HradeckáDrbnast 5. květnaZa krádež železa až na pět let do vězení. Dvojice nakradla deset tun měděného odpadu

Policie vyřešila případ krádeže odpadu z jedné společnosti na Hradecku. Dva zaměstnanci měli ukrást celkem deset tun měděného materiálu a ten následně prodat. Celkem si tak nelegální cestou přišli na jeden milion korun. V případě prokázání viny jim hrozí až pět let za mřížemi. 

Denik.czst 5. květnaI s osmdesátkou za krkem se Jeroným Holý nebojí lyží či horského kola

Jeroným Holý prožil celý život na Novém Hrádku, kde jeho láska k lyžím dospěla k založení místního lyžařského oddíl. „V roce 1964 jsme se jako parta volejbalistů dohodli, že založíme lyžařský oddíl. Odjakživa se tu lyžovalo, proč by se nemohlo lyžovat dál? Navázali jsme tak na tradici z dob První republiky, kdy se tady na Panské stráni sjíždělo. V roce 1938 se tu postavil i skokanský můstek a za protektorátu se tu hodně závodilo, protože byly hory zavřené,“ popisuje Holý počátky lyžování na území Nového Hrádku.

iDnes.czst 5. květnaFréza čistí silnici od Výrovky k Luční boudě, bariéra v traverzu má 6 metrů

Rolba a sněžná fréza začaly prorážet horskou cestu mezi Výrovkou a Luční boudou v Krkonoších. V traverzu byla navátá až šestimetrová vrstva sněhu. V jiných letech dosahovala bariéra třeba až 10 metrů, ale v kratším úseku.

Denik.czst 5. květnaFOTO: I na svátek byli ve střehu a vyjížděli hasit požár kůlny

Na mezinárodní den hasičů, kdy si 4. května připomínáme patrona všech hasičů sv. Floriána, vyjely dvě jednotky do části Horní Kostelec k ohlášenému požáru kůlny, která se nacházela vedle rodinného domu.

iDnes.czst 5. květnaNávrat do ráje: Vrchlabí přivádí zpět trenéra Hlaváče

Na střídačku prvoligových hokejistů Vrchlabí se po roční pauze strávené v druholigové Nové Pace jako jeden z hlavních koučů vrací Petr Hlaváč.

Denik.czst 5. květnaKrajská muzea a galerie se tento týden otevřou veřejnosti

Všechna muzea a galerie, zřizované Královéhradeckým krajem, se tento týden otevřou veřejnosti. Návštěvníci ale budou muset dodržovat přísná hygienická opatření a nosit respirátory.

iDnes.czst 5. květnaProstějovští loupežníci venku září, doma strádají. A Hradec je blízko lize

Byla to kouzelná střela. Fotbalová lahůdka pro gurmány. Prostějovský záložník David Jurásek převzal míč po autovém vhazování, využil chvíli nepozornosti hradecké obrany a z 25 metrů zakroutil balon do šibenice.

iDnes.czst 5. květnaNa horké plotýnce vybuchla odložená kartuše s plynem, exploze rozbila okna

Obyvatel jednoho z obecních bytů v Malých Svatoňovicích na Trutnovsku způsobil výbuch, když zapnul plotýnku elektrického sporáku, na kterou předtím odložil malou kempingovou propanbutanovou kartuši.

Denik.czst 5. květnaFOTOGALERIE: Konečně. Broumovský štěkot už zase dává pejsky do gala

Po více než čtyřech měsících došlo první květnové pondělí ke znovuotevření některých služeb. Do práce se tak od nového týdne mohli kromě kadeřnic vrátit i ti, kteří pracují v salónech krásy pro zvířata. „Už ani nevím po kolikáté za poslední rok otevírám,“ říká Jana Pulterová, která v Broumově před dvěma roky otevřela salon na stříhání a koupání psů a koček Broumov Bark.

Denik.czst 5. květnaVakcín do prázdnin dorazí dost i pro dvacátníky. Je ale třeba zrychlit očkování

Do začátku prázdnin bude v Česku dostatek vakcín proti covidu i pro dvacetileté. Aby se ale dodávky nehromadily ve skladech, je nutné výrazně zrychlit samotné očkování.

Denik.czút 4. květnaStroje v akci: Silnice na Černčice bude skoro půl roku uzavřená

Již čtvrtým týdnem probíhá rekonstrukce silnice II/308 mezi Černčicemi a Novým Městem nad Metují.

iDnes.czút 4. květnaHradec Králové po obratu vyhrál v Prostějově a vede druhou ligu o 11 bodů

Fotbalisté vedoucího Hradce Králové ve 22. kole druhé ligy zvítězili na hřišti třetího Prostějova po obratu 2:1, protáhli vítěznou sérii na devět zápasů a opět se přiblížili postupu do nejvyšší soutěže. „Votroci“ mají v čele neúplné tabulky náskok 11 bodů před druhou Líšní, která odehrála o jedno utkání méně.

iDnes.czút 4. květnaGalerie získala kolekci sběratele Tutsche, měl čich na autory od 80. let

Královéhradecká Galerie moderního umění zakoupila za 12 milionů korun početnou sbírku nebývalé umělecké hodnoty, kterou shromáždil Karel Tutsch. V novodobé éře je to největší akvizice umění v krajských galeriích. Klíčová díla jsou k vidění do 23. května.

iDnes.czút 4. květnaKrálovéhradecký kraj opraví silnice za miliardu, většinu platí z dotací

Stavební sezona na silnicích v Královéhradeckém kraji se už naplno rozeběhla. Pracovat se začalo na silnici z Jaroměře do Nového Města nad Metují nebo na výjezdu z Častolovic na Rychnov nad Kněžnou. Většinu z téměř miliardového rozpočtu na rekonstrukce silnic tvoří dotace, kraj vydá jen 40 milionů korun.

Denik.czút 4. květnaKonečně po měsících. Muzeum v přírodě Vysočina zve v sobotu na Veselý Kopec

Příznivá epidemiologická situace a rozvolňování opatření umožňují postupné a částečné otevírání jednotlivých organizačních složek Národního muzea v přírodě. Od soboty 8. května se návštěvním otevírá areál Veselý Kopec, který je součástí Muzea v přírodě Vysočina.

Denik.czút 4. květnaANKETA: Na pořádek v různých místech Náchoda budou dohlížet mobilní kamery

Novinku, která má pomoci při boji s nepořádkem ve městě, připravuje náchodská radnice. Jedná se o přenosné kamery, které budou nepravidelně umísťovány ve vybraných šesti lokalitách. Vítáte tento záměr radnice, nebo nikoliv? Hlasujte v anketě na konci článku.

Denik.czút 4. květnaFyzické testy covid zrušil. Budoucí vojáci píší na přijímačkách jen testy

Začaly přijímací zkoušky na střední školy. Mezi vysněné školy deváťáků patří i střední vojenská škola v Moravské Třebové, jediná svého druhu v České republice. Tady vždy patřily přijímací zkoušky mezi nejtěžší. Žáci tam dřív museli nejen psát testy, ale také dokázat, že jsou fyzicky zdatní. Součástí přijímaček býval běh, šplh a další disciplíny. To je kvůli covidovým opatřením minulost. 

iDnes.czút 4. květnaMuzea v Královéhradeckém kraji otevřela, chystá se rudolfinská výstava

Po téměř půl roce se také v Královéhradeckém kraji otvírají všechna krajská muzea a galerie. Hradecké Muzeum východních Čech zatím zpřístupní expozice jen o víkendech. Akcí roku se mají stát díla dvorních umělců Rudolfa II.

Denik.czút 4. květnaOčkování dostala čtvrtina obyvatel, kapacita center je vyšší, než počty dávek

První dávku očkovací vakcíny proti covidu dostala v Královéhradeckém kraji necelá čtvrtina obyvatel. Očkovat by se podle krajské samopsprávy mohlo i rychleji. Kapacity očkovacích center převyšují počet dávek, které kraj od státu dostává.

iDnes.czpo 3. květnaSanatorium smí očkovat, ale nedostane vakcíny. O naši pomoc nestojí, zlobí se

Soukromé sanatorium Vividus East ve Dvoře Králové splnilo všechny provozní, stavebně technické i personální podmínky, aby se stalo licencovaným očkovacím centrem. Přesto tamní zdravotníci dosud veřejnosti nepodali jedinou vakcínu proti covidu-19. Přesněji řečeno, z krajských zásob zatím nedorazila žádná lahvička se sérem.

Denik.czpo 3. květnaUž i psi a kočky se dočkali, po pauze se otevřel salon Broumov Bark

/FOTO, VIDEO/ Po více než čtyřech měsících došlo v pondělí 3. května ke znovuotevření některých služeb.

Denik.czpo 3. květnaHasiči o víkendu zasahovali u sedmi desítek událostí

Za uplynulý víkend zasahovali profesionální hasiči u necelých sedmi desítek událostí. Kromě požárů a dopravních nehod řešili na Policku likvidaci nebezpečných látek ve vodním toku, únik plynu v Jaroměři nebo záchranu tonoucího člověka v Broumově.

Denik.czpo 3. květnaKlíčové role Jiřiny Bohdalové: Od kafíčka přes Závist k Janě plné vrásek z lásky

Mohla z ní být paní učitelka. Ale naštěstí svou energii nasměrovala jinam – do herectví. A tomu dala všechno. Nesluší se sdělovat dámský věk, ale Jiřina Bohdalová nám to jistě díky svému nadhledu odpustí. Zvlášť když taková věc se v umělecké branži neutají a štěbetají si to i kavky v parku. Dnes slaví filmová „Světačka“, divadelní Katty a televizní paní Piperová důstojných devadesát.

iDnes.czpo 3. květnaKoalice má konečně program, do hradeckého kraje napumpuje osm miliard

Vedení Královéhradeckého kraje konečně představilo program na už probíhající volební období. Do rozvoje regionu chce napumpovat osm miliard korun. Počítá se s další modernizací náchodské nemocnice i železničních tratí. Ve školství bude důraz na rozvoj oborů souvisejících s robotizací a programováním.

Denik.czpo 3. květnaHradecká Fakultní nemocnice zvýšila odměny dlouholetým zaměstnancům

Fakultní nemocnice od začátku května navýšila odměny zaměstnancům vyplácené při odchodu do důchodu podle počtu odpracovaných let v nemocnici. Zatímco dosud byla maximální výše odměny 60.000 korun za odpracovaných 20 a více let, nyní mohou zaměstnanci, kteří v nemocnici odpracují 25 a více let získat 100.000 korun.

Denik.czpo 3. květnaNa hřebenech Krkonoš napadlo čtvrt metru sněhu, celkem ho je až 110 cm

Na hřebenech nejvyšších českých hor Krkonoš napadlo za posledních 24 hodin čtvrt metru sněhu. Cekem na hřebenech leží 70 až 110 centimetrů sněhu. V Krkonoších nadále platí první stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice, uvedla dnes na webu Horská služba Krkonoše. Teplota se dnes na hřebenech pohybovala kolem minus pěti stupňů.  

iDnes.czpo 3. květnaHokejový Hradec posílili tři cizinci, klub je bere ze slovenské ligy

Jde o dva Kanaďany a jednoho Fina. Co všechny tři hokejisty vedle toho, že je hradecký Mountfield představil jako posily pro nadcházející extraligovou sezonu, spojuje? Že všechny tři získal po jejich angažmá na Slovensku.

iDnes.czne 2. květnaSlavná Čerychova vila, kde Havel natočil film Odcházení, je na prodej

Obrovský dům, velkolepý pozemek, skvělá architektura a slavná filmová adresa. Čerychova vila v České Skalici, kde exprezident Václav Havel natáčel film Odcházení, je na prodej. Stojí 28 milionů korun a další miliony spolknou opravy.

iDnes.czso 1. květnaBrno se zaseklo a Pražané zvrátili třetí zápas. Opava jde do semifinále

Opavští basketbalisté porazili i ve třetím ligovém čtvrtfinále Hradec Králové a stejně jako mistrovský Nymburk a Kolín dokázali ukončit ligovou sérii v nejkratším možném čase. Duel na hřišti Sokolů ovládli Slezané 95:70. Nerozhodnuté tak zůstává už jen utkání USK s Brnem, Pražané třetí zápas na svém hřišti vyhráli 80:75 a v sérii vedou 2:1.

iDnes.czso 1. květnaInvestoři v Krkonoších hledají boudy, jež by se daly přeměnit na apartmány

Pandemie koronaviru a utlumený cestovní ruch poněkud rozhýbaly realitní trh v Krkonoších. Na prodej je v posledních týdnech hned několik penzionů a horských bud, hlavně ve východní části Krkonoš.

iDnes.czpá 30. dubnaNáměstí v Rychnově už nebude patřit autům, ale lidem. Čeká ho změna

Rychnov nad Kněžnou vybírá novou podobu nevzhledného Starého náměstí. Vedení města chce v historickém centru méně dopravy, tři navržené varianty čeká veřejná diskuze.

iDnes.czpá 30. dubnaKrálovští sokoli řeší, jak zadělají na zvrat. Ale hlavně počítají zraněné

Nebyli by favoritem ani v nejsilnějším složení a se všemi hráči v nejlepší kondici. Právě tato okolnost vede basketbalisty Hradce Králové před sobotním třetím zápasem čtvrtfinálové série NBL, v němž se utkávají s Opavou, k vyjádřením sice povzbuzujícím, ale hlavně opatrným.

iDnes.czpá 30. dubnaObchodování s lidmi mu soud neprokázal, ve vězení zůstává za dětské porno

U hradeckého krajského soudu znovu stanul Pavel Rohel, již pravomocně odsouzený za výrobu a distribuci dětské pornografie v ateliéru v Červeném Kostelci na Náchodsku. Po rozhodnutí Vrchního soudu v Hradci znovu projednali, zda se obžalovaný dopustil i trestného činu obchodování s lidmi. Z tohoto činu soud obžalovaného po necelých dvou hodinách zprostil viny.

iDnes.czpá 30. dubnaIndickou mutaci koronaviru potvrdili po Praze rovněž v Hradci Králové

Národní referenční laboratoř potvrdila takzvanou indickou mutaci zatím u jednoho ze dvou podezřelých vzorků zachycených v Hradci Králové. U druhého vzorku výsledky nejsou k dispozici. V pátek to sdělila řekla mluvčí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové Veronika Krejčí.