HradeckáDrbnačt 1. říjnaTohle je Olaf. Každý den rozveseluje pacienty Psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové

Olaf je dvouletý flat coated retrívr. Už od června každý den navštěvuje pacienty Psychiatrické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové. Prošel speciálním výcvikem a nemocnice zvažuje, že by mohl v doprovodu své canisterapeutky navštěvovat také další kliniky nemocnice.

iDnes.czčt 1. říjnaBývalý advokát zneužil plnou moc, aby vymámil miliony ze zahraniční firmyPo sedmi letech ukončili královéhradečtí policisté vyšetřování pokusu o podvod. V případu stíhají bývalého advokáta, který již v minulosti dostal za stejný čin podmínku. Tentokrát se pokusil napálit další zahraniční firmu a vymámit z ní miliony korun.

Krajčt 1. říjnaKraj podepsal memorandum s odbornými hospodářiZástupci okresních mysliveckých spolků v Trutnově, Náchodě, Hradci Králové a zástupci Východočeského rybářského svazu ve spolupráci s Lesnicko dřevařským vzdělávacím institutem zahájili společné jednání o vzájemné spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje. Cílem setkání bylo vytvoření platformy spolupráce mezi jednotlivými odbornými hospodáři a krajským úřadem.

HradeckáDrbnačt 1. říjnaHradec Králové posunul podání přihlášek do tendru na stadion na 29. října

Město Hradec Králové posunulo termín pro podání žádostí o účast v soutěži na stavbu fotbalového stadionu z 5. na 29. října. Důvodem je změna jedné ze zadávacích podmínek. Předpoklad výběru stavební firmy a uzavření smlouvy na jaře roku 2021 se posunutím termínu nemění. Dnes to uvedla mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová. V tendru budou firmy soutěžit o zakázku ve výši 600 milionů korun bez DPH

HradeckáDrbnačt 1. říjnaFOTO/VIDEO: Při požáru skladovací haly v Suchém Dole shořelo přes dva tisíce balíků sena, lidé ho družstvu nabízejí ze svých zásob. Hasiči jsou stále na místě

Hasiči zůstali u požáru skladovací haly v Suchém Dole na Náchodsku celou noc. V sedm hodin ráno se zasahující jednotky prostřídaly a dohlížejí na požářiště, které se nechává kontrolovaně dohořet. Zásah bude probíhat nejspíš ještě po zbytek dne. Škoda byla vyšetřovatelem stanovena na deset milionů korun.

iDnes.czčt 1. říjnaNa Rychnovsku se testuje mobilní pošta, dodávka přijme balík i vydá peníze

Poprvé po více než dvaceti letech vyjela do českých vesnic mobilní poštovní pobočka. Zajišťuje ji speciálně upravená dodávka, v níž klienti dostanou stejné služby jako v kamenné poště. Testovací provoz funguje v okolí Dobrušky na Rychnovsku.

iDnes.czčt 1. říjnaChlumec pohárovou pouť nezopakoval. Tepličtí ale ztratili Hyčku

Fotbalisté prvoligových Teplic ve 3. kole poháru nedopadli jako sedláci u Chlumce. Právě v Chlumci nad Cidlinou ve středu vyhráli bezpečně 3:1 a postoupili do další fáze.

iDnes.czčt 1. říjnaOpět triumf a pauza. Polovina kádru hradeckého lídra má příznaky koronaviru

V úterý večer si z Olomouce vezli další tři body za jasnou výhru 6:1. Zároveň ale také několik hráčů se začínající nemocí. Hokejový Mountfield má v extraligovém ročníku odehráno nejvíc zápasů ze všech týmů, ale nyní tuto výsadu pravděpodobně ztratí. Přibližně polovina kádru má podle čtvrtečních informací příznaky onemocnění koronavirem.

iDnes.czčt 1. říjnaTrest za znásilňování spoluvězně ve Valdicích soud snížil o dva roky

Pražský vrchní soud vyhověl odvolání Romana Žigy, který loni znásilňoval a vydíral svého spoluvězně ve Valdicích. Zmírnil mu trest, takže si odpyká dalších sedm let za mřížemi namísto devíti. Poté bude muset nastoupit ještě do zabezpečovací detence.

HradeckáDrbnačt 1. říjnaV Královéhradeckém kraji se od pondělí žádné školy uzavírat nebudou

Po včerejším vyhlášení nouzového stavu vládou se má od pondělí příštího týdne zavést na středních školách, které jsou na epidemiologickém semaforu označeny oranžovou a červenou barvou, distanční výuka. V Královéhradeckém kraji se ale žádné plošné omezení školní výuky konat nebude.

HradeckáDrbnačt 1. říjnaV Hradci Králové by mohla vzniknout nová mateřská škola. Nejprve se zpracuje architektonická studie

Nová školka by mohla vyrůst hned vedle současné mateřské školy Švendova u hradeckých Kubištových sadů. Město tu zvažuje výstavbu nového objektu, do kterého by přesídlila MŠ Kotěrova. Městští radní schválili zpracování architektonické studie za téměř 200 tisíc korun. Návrh nové budovy by mohl být představen už na jaře příštího roku.

Denik.czčt 1. říjnaNehody komplikují provoz v Jičíně, ve Vlkově a Litoboři

Tři ranní nehody aktuálně komplikují dopravu ve dvou obcích na Náchodsku a v Jičíně. K té první došlo krátce po půl sedmé na silnici 304 u obce Litoboř, kde se projíždějící vůz střetl se zvěří. Na místě zasahuje Policie ČR a provoz bude v jednom směru omezen asi do 8:40.  

HradeckáDrbnačt 1. říjnaVOLBY 2020: V kraji se dnes uskuteční volby v domovech seniorů, ve kterých se objevil koronavirus

Lidé dnes budou volit v Královéhradeckém kraji ve speciálních okrscích ve třech domovech důchodců, ve kterých je vyhlášena karanténa kvůli koronaviru. Mobilní volební tým přijede za voliči do krajských domovů pro seniory v Chlumci nad Cidlinou, v Polici nad Metují a do soukromého domova důchodců Beránek v Úpici.

Denik.czčt 1. říjnaZákaznic kadeřníkům ubývá, bojí se covidu nebo šetří?

Od 24. září do sedmého října platí kvůli onemocnění covid zpřísněná pravidla také pro provoz holičství a kadeřnictví. Naštěstí kadeřníci už nemusí tak jako na jaře používat dvojí ochranu, nyní stačí nasazené roušky, striktně platí dodržování hygieny a odstupu.  

iDnes.czst 30. záříPražanky semlely Slovanku rekordní palbou. Voráčková znovu zazářila

Basketbalistky USK Praha vylepšily ve druhém ligovém kole vlastní střelecký rekord z úvodního duelu. Suverénky posledních let zvítězily na novém hřišti Slovanky v Benešově 130:55 a soupeřkám nastřílely ještě o tři body víc než o víkendu Strakonicím. Přes 100 bodů dal i Trutnov, který ve Strakonicích vyhrál 102:62.

Denik.czst 30. záříVolební komise straší covidový bubák. Hlasování však ohroženo není

Tak trošku jiné budou letošní volby do krajských zastupitelstev a Senátu. A to nejen tím, že se poprvé dalo vhodit volební hlas z auta, ale nad některými volebními komisemi se vznáší duch koronavirových opatření. V některých případech se tak lidé ve volebních komisích, poté co absolvují povinnou dezinfekci, nesetkají se známými tvářemi letitých členů volebních komisí. Někteří obvyklí členové se totiž z těchto komisí odhlašují. Podle vedoucí oddělení vnitřní správy královéhradeckého krajského úřadu Štěpánky Blažkové to však volby neohrozí.

Denik.czst 30. záříPremiéra voleb drive-in. Nejvíc lidí volilo z auta v Náchodě

Volit z auta způsobem drive-in přijelo ve středu v okresech Královéhradeckého kraje celkem 190 lidí. Nejvíce jich volilo v Náchodě, kde hlasovalo 107 osob.

HradeckáDrbnast 30. záříNemocnice v Hradci Králové rozšiřuje provozní dobu odběrového místa

Odměrové místo ve fakultní nemocnici Hradec Králové změní od čtvrtka 1. října otevírací dobu. Pacienti s žádankou od hygieniků i samoplátci budou moct přijet každý den od 7:30 do 18:30. Provozní doba se tak prodlužuje o tři hodiny. Denně se v Hradci Králové odebere 350 až 400 vzorků.

HradeckáDrbnast 30. záříKrajskou stavbou roku 2020 je rozhledna na Velké Deštné. O titul se letos ucházelo 15 staveb

Titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2020 dnes získala rozhledna na Velké Deštné v Orlických horách. Osmnáct metrů vysoká rozhledna s ocelovou konstrukcí zhruba za pět milionů korun vznikla v nadmořské výšce 1115 metrů na nejvyšším vrcholu Orlických hor. Otevřena byla loni v říjnu. Odborná porota ještě udělila čtyři čestná uznání a zvláštní cenu poroty. Do letošního 17. ročníku soutěže stavbaři, investoři a architekti přihlásili 15 staveb, o osm více než loni.

Denik.czst 30. záříJak jsou na tom domovy seniorů v regionech? Většina obyvatel je chválí

Dům pro seniory nemá ve svém okolí pouze 11 procent čtenářů, vyplývá z velké ankety Deníku před krajskými volbami. Domov důchodců jako hrozba pro stárnoucí rodiče ze strany nezdárných dětí? Klišé z dob socialismu naštěstí už dávno neplatí.

HradeckáDrbnast 30. záříJedno ze tří nedávno narozených lvíčat muselo na operaci. Po zákroku je v pořádku zpět u maminky

Jedna ze tří lvic, narozená v Safari Parku ve Dvoře Králové na začátku prázdnin, musela na operaci břišní kýly. Po zákroku je v pořádku u své maminky a sourozenců, uzdravuje se bez komplikací. Celá skupina je k vidění ve vnitřní expozici i na venkovních.

Krajst 30. záříKraj vyvěsil vlajku Běloruska na znamení podpory tamních občanůKrálovéhradecký kraj dnes před svým sídlem vyvěsil historickou vlajku Běloruska na podporu tamních občanů, kteří veřejně nesouhlasí s výsledkem prezidentských voleb. Stalo se tak symbolicky v den 82. výročí Mnichovské dohody.

HradeckáDrbnast 30. záříFOTO: DRIVE-IN hlasování v kraji moc lidí nevyužilo. Fronty se netvořily, vše proběhlo bez komplikací

V Královéhradeckém kraji dnes od 7:00 do 15:00 volili lidé, kteří mají od krajských hygieniků nařízenou domácí izolaci a karanténu. Zájem o tento způsob nebyl veliký. Na všech pěti stanovištích v kraji se DRIVE-IN volení obešlo bez komplikací.

Denik.czst 30. záříKrajskou stavbou roku je rozhledna na Velké Deštné

Nová rozhledna na Velké Deštné se může od středečního poledne pyšnit titulem Stavba roku 2020 Královéhradeckého kraje. O vítězství rozhledny, která se návštěvníkům poprvé otevřela na podzim loňského roku a dosud ji navštívilo už více než sto tisíc lidí, rozhodla odborná porota. Ta vybírala v letošním 17. ročníku soutěže z celkem 15 nominovaných staveb.  

HradeckáDrbnast 30. záříVýchodočeské derby se odkládá. Dynamo je v karanténě, někteří hráči Mountfieldu mají příznaky nachlazení

Východočeské derby jsou pro fanoušky hokeje jedny z nejatraktivnějších zápasů vůbec. Páteční utkání mezi Hradcem Králové a Pardubicemi se musí zrušit, Dynamo má několik pozitivně testovaných hráčů. Celý klub je proto v karanténě.

HradeckáDrbnast 30. záříVláda schválila nouzový stav

Vláda dnes schválila přijetí nouzového stavu. Ten by měl opět začít platit od pondělí. Důvodem jeho navržení, je podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (ANO) nutnost zavedení opatření, která pomohou zastavit raketový růst počtu nakažených. Vláda tak od příštího týdne nejspíš omezí výuku na školách, kulturní i sportovní akce. Nouzový stav by měl platit měsíc.

Krajst 30. záříKrajskou stavbou roku 2020 je rozhledna na Velké DeštnéJeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Orlických horách – nová rozhledna na Velké Deštné – se ode dneška může pyšnit titulem Stavba roku 2020 Královéhradeckého kraje. Rozhodla o tom odborná porota, která udělila ještě pět dalších ocenění. O titul se letos ucházelo 15 staveb.

HradeckáDrbnast 30. záříVIDEO: Policie přesvědčila muže, aby neskákal. Seděl na traverze železničního mostu v Hradci Králové

V úterý večer volal na linku 158 muž, který měl strach o svého kamaráda. Údajně se jednalo o kolegu, který má v plánu spáchat sebevraždu. Policie po Hradci Králové rozjela velkou pátrací akci, během které se ho podařilo najít na železničním mostě nad řekou Labe.

iDnes.czst 30. záříPříběh nováčka Petráška. Nebál se třetí polské ligy, zlákala ho smělá vize

V Česku nikdy nehrál první ligu. Nadvakrát se neprosadil v Hradci Králové a když mu bylo třiadvacet let, chtěl s profesionální kariérou seknout a najít si jinou práci. Jak dobře znáte Tomáše Petráška, nováčka ve fotbalové reprezentaci?

iDnes.czst 30. záříCovid se potvrdil v Boleslavi, Hradec odkládá duel kvůli nachlazení hráčů

V Mladé Boleslavi se u několika hokejistů potvrdila nákaza koronavirem, tým proto míří od středy do desetidenní karantény a odkládá páteční utkání se Zlínem. Další kroky ještě upřesní. Také v Hradci Králové z preventivních důvodů odkládají čtvrteční předehrávku 25. extraligového kola s Plzní zpět na původní termín na 6. prosinec. Někteří hráči totiž vykazují příznaky nachlazení. Plzeň bude hrát nově v sobotu ve Zlíně a v neděli na ledě Vítkovic.

iDnes.czst 30. záříPožár připravil zemědělce o všechnu slámu a seno, škoda šplhá do milionů

O veškeré krmivo i podestýlku přišli při požáru skladovací haly zemědělci z Police nad Metují. Oheň zpozorovali kolem osmé hodiny ráno v areálu poblíž obce Suchý Důl na Náchodsku. Halu se už zachránit nepodařilo, hasiči ji nechávají řízeně dohořet.

HradeckáDrbnast 30. záříPřes sedm tisíc lidí na Hradecku si musí do konce roku stihnout vyměnit řidičský průkaz

V průběhu letošního roku končí platnost řidičského průkazu celkem 850 tisícům řidičů v celé republice. I přesto, že si lidé mohou vyměnit řidičák zdarma na jakémkoliv úřadu obce s rozšířenou působností, více jak sedm tisíc řidičů na Hradecku stále otálí.

HradeckáDrbnast 30. záříNehodu při stavbě mostu na Jičínsku policie odložila, pravděpodobný viník zemřel

Vyšetřování srpnového úmrtí dělníka a zranění dalšího při stavbě mostu v Hořicích na Jičínsku policie odložila. Viníkem byl pravděpodobně muž, který při neštěstí zemřel. Došlo k tomu to po pádu traverzy.

iDnes.czst 30. záříNaše výztuže pomáhají i pacientům s covidem-19, říká oceněný vynálezce

Tisíce lidí by bez jeho stentů, které jim vyztužují nejen jícen, zemřely. Karel Volenec se s unikátní pomůckou prosadil v Jižní Americe a míří i do USA.

HradeckáDrbnast 30. záříDobrovolníci nabízí kytičky pro Ligu proti rakovině. Výtěžek jde na podporu pacientů, vzdělání i výzkum

V ulicích dnes narazíte na dobrovolníky, kteří prodávají symbolické kytičky pro Ligu proti rakovině. Kvůli epidemii koronaviru se tradiční květnový termín Českého dne proti rakovině přesunul na konec září. Podpořit sbírku je možné i zasláním dárcovské SMS nebo převodem na účet. Loni vynesla rekordních 20 milionů korun, od roku 1997 už více než 300 milionů. Vybrané peníze půjdou na podporu pacientů, vzdělávání i výzkum.

HradeckáDrbnast 30. záříV Suchém Dole hoří skladovací hala se senem. Škoda je odhadnuta na devět milionů korun

Deset jednotek hasičů muselo ráno vyrazit krotit plameny do Suchého Dolu na Náchodsku. Hoří tu skladovací hala se senem. Požár byl většího rozsahu, proto byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Hasiči zřídili dálkovou dopravu vody. Snaží se uchránit vedlejší budovu, odkud byla nakonec zvířata vyvedena.

Denik.czst 30. záříFOTO, VIDEO: Hasiči zasahovali u požáru skladovací haly. Škoda je 9 milionů

Šedivý dým dnes ráno před osmou hodinou začal stoupat ze skladovacího objektu s krmivem pro dobytek nad Suchým Dolem. Na místo do zemědělského areálu společnosti Agriteam vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a Broumova a dalších osm jednotek dobrovolných hasičů z blízkého i vzdálenější­ho okolí. Na plně rozvinutý požár bylo nasazeno osm vodních proudů, z toho dva z automobilových žebříků.

iDnes.czst 30. záříFotbalisté Chlumce nad Cidlinou testy prošli, teď chtějí překvapit Teplice

Tak napjaté jako pro Liberec minulý týden v Rumunsku to sice nebylo, ale i tak si fotbalisté Chlumce nad Cidlinou na verdikt hygieniků, zda budou moci dnes sehrát atraktivní pohárový zápas museli počkat hodně dlouho.

Denik.czst 30. záříRanní střety se zvěří i srážky automobilů komplikují dopravu

Hned čtyři ranní nehody od dnešního rána komplikují dopravu ve třech okresech regionu. K té první došlo v 6:40 v ulici Dobenínská v Náchodě, kde havaroval nákladní automobil. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění i bez úniku provozních kapalin a její příčiny vyšetřuje Policie ČR. Provoz bude v jednom směru omezen asi do půl desáté.

iDnes.czst 30. záříJednáme se všemi, kteří jsou ochotní jednat s námi, říká lídr ANO Dědeček

Seriál předvolebních rozhovorů s lídry uskupení do krajských voleb v Královéhradeckém kraji uzavírá jednička hnutí ANO, bývalý majitel jičínské společnosti Seco Group Jiří Dědeček. Ačkoli - nebo spíš právě proto - zkušenosti z veřejné správy nemá velké, politikou a plány nyní žije od rána do večera.

Denik.czst 30. záříFOTO: Drive-in volby budou pod dohledem armády

Na dvoře Hradeckého magistrátu bylo včera rušno. Místo, které je prakticky celý rok vyhrazeno pro parkování místních úředníků a vedení města, si zabrala armáda. Vnitroblok budovy od Josefa Gočára se totiž dnes a příští týden, stejně jako další čtyři místa v kraji, stane dějištěm prvních drive-in voleb do krajského zastupitelstva a Senátu. A armáda v tomto ohledu hraje prim a během pár minut zde postavila dva stany, které volby z auta umožní.

HradeckáDrbnast 30. záříNa průběh voleb se zaměří policisté. Hlídkovat budou ve dne i v noci

V celém Královéhradeckém kraji dohlédnou policisté i policistky na dodržování veřejného pořádku při nadcházejících volbách do zastupitelstev krajů a do Senátu Parlamentu ČR. Budou nejen uvnitř volebních místností a v jejich okolí, ale také na silnicích.

Denik.czst 30. záříDo otevření obchvatu Opočna zbývají už jen dny

Na přelomu září a října se předpokládalo otevření nového opočenského obchvatu, který má ulevit centru města od tranzitní dopravy. Jenže je konec září a Opočno stále neví, kdy skutečně betonové zátarasy a zákazy u vjezdů do uzavřené části obchvatu zmizí.

Denik.czst 30. záříNáchodsko je na špici, po které nikdo netouží

Do nechtěného vedení východočeského pelotonu ohledně počtu nakažených koronavirem se dostal minulý týden okres Náchod. Na zhruba 111 tisíc obyvatel připadlo ke včerejšímu dni 345 aktuálně pozitivních případů. Od března tak bylo na Náchodsku 568 osob s prokázaným onemocněním, zatímco třeba na sousedním Rychnovsku evidují za stejnou dobu 168 případů.

HradeckáDrbnaút 29. záříRoman Prymula chce omezit aktivity uvnitř na 10 lidí, venku na 20. Fotbalová i hokejová liga budou bez fanoušků

Od pondělí by plošně v celém Česku měly být kvůli koronaviru omezeny vnitřní aktivity maximálně na deset lidí, venkovní na 20 lidí. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) to řekl v pořadu Události, komentáře České televize. Podle něj bude řada výjimek. Hrát budou moci například divadla. Nezastaví se ani sportovní ligy, utkání ale budou od příštího týdne zcela bez diváků.

iDnes.czút 29. záříHradec rozdrtil Olomouc, Sparta zase prohrála. Plzeň se nečekaně nadřela

Hokejisté Hradce Králové stále drží v nové sezoně extraligovou neporazitelnost. Tým trenéra Vladimíra Růžičky zvládl i utkání v Olomouci, kde zvítězil suverénně a přesvědčivě 6:1 a vévodí neúplné tabulce se 14 body. Nedaří se naopak Spartě, která nezvládla třetí ze čtyř utkání - tentokrát padla 2:3 v Liberci. Šlo o předehrávku 19. kola.

HradeckáDrbnaút 29. záříDoma v kuchyni vládnu já, uklízí ale manželka, přiznává Pepa z Masterchefa

Vaření ho táhlo už od mala. Jako dítě se spíš, než do truhlárny s tátou vydal do kuchyně za maminkou a babičkou. Od první třídy na základní škole věděl, že chce být kuchařem. I přesto ale skončil v rodinné firmě jako stavební inženýr. Jednoho dne se ale rozhodl všeho nechat a přihlásit se do kuchařské soutěže Masterchef. Jaké první jídlo uvařil? Proč nemá rád pečení? A co nejhoršího v soutěži zažil? I na to jsme se zeptali v následujícím rozhovoru.

HradeckáDrbnaút 29. záříČOI kontrolovala kvalitu pohonných hmot, ve východních Čechách prošly všechny vzorky

Za celý srpen odebrala Česká obchodní inspekce 256 vzorků pohonných hmot, nevyhověl pouze jeden. Ten byl z Karlovarského a Plzeňského kraje. Ve východních Čechách dopadly kontroly na výbornou.

HradeckáDrbnaút 29. záříSrážka osobáku s náklaďákem uzavřela silnici I/37. Těžce zraněná řidička skončila v nemocnici

K nehodě došlo dnes před osmou hodinou ranní na silnici I/37 u obce Hajnice na Trutnovsku. Podle policie pravděpodobně řidička osobního vozu značky Suzuki nezvládla pravotočivou začátku, dostala smyk a srazila se protijedoucím kimonem značky Volvo.

HradeckáDrbnaút 29. záříVe Dvoře Králové nad Labem vzniknou tři nové ulice. K Vodárně, V Lužánkách a V Podlesí

To jsou nové názvy třech nových silnic, které po novém roce vzniknou ve Dvoře Králové nad Labem. Změny názvů ulic se dotknou přibližně pětačtyřiceti občanů, kteří mají v těchto lokalitách hlášený trvalý pobyt.

HradeckáDrbnaút 29. záříKrálovéhradecký kraj vyvěsí historickou vlajku Běloruska. Chce podpořit občany této země

Královéhradecký kraj zítra po obědě vyvěsí před budovou hejtmanství na Pivovarském náměstí v Hradci Králové historickou vlajku Běloruska. Vedení kraje chce tímto gestem podpořit občany, kteří veřejně nesouhlasí s výsledkem tamních prezidentských voleb.

iDnes.czút 29. záříO senátní křeslo se na Trutnovsku utkají starostové s boudařkou

Podnikatelka Klára Sovová v souboji o senátorské křeslo na Trutnovsku vyzve starosty Vrchlabí a Dvora Králové nad Labem. Advokátka chce snížit byrokracii, obhajující senátor Jan Sobotka a Jan Jarolím usilují o rychlejší dostavbu dálnice D11. Čtveřici doplňuje trutnovský nástrojař Michal Slavka.

Krajút 29. záříBlíží se volby do krajských zastupitelstev a třetiny senátu, přinášíme podrobný návod Tento týden se v pátek a sobotu uskuteční volby do zastupitelstev krajů a třetiny Senátu. Letošní volby poznamenala epidemie koronaviru, ve volebních místnostech bude nutné nosit roušky a lidé v karanténě mohou odevzdat svůj hlas na speciálních stanovištích.

HradeckáDrbnaút 29. záříVOLBY 2020: Ve středu volí lidé v karanténě. Jak na to?

Letošní volby jsou specifické v tom, že budou volit i lidé, kteří mají nařízenou karanténu. Pro tyto voliče jsou připravené tři možnosti: DRIVE-IN volby, přenosné hlasovací schránky a hlasování v uzavřeném pobytovém zařízení sociálních služeb. Všechny tři způsoby mají svá pravidla. Hradecká Drbna přináší jejich kompletní přehled.

Krajút 29. záříPrezentace středních škol a zaměstnavatelů letos nebude, kraj připravuje online alternativu Vzhledem k aktuálnímu vývoji pandemické situace Královéhradecký kraj po dohodě s krajskou hospodářskou komorou zrušil plánované Prezentace středních škol a zaměstnavatelů pro rok 2020. Školy ale o možnost vlastní prezentace a motivace potenciálních žáků nepřijdou.

iDnes.czút 29. záříPo čelním střetu s nákladním vozem museli řidičku z auta vyprostit hasiči

Na silnici první třídy u obce Kocbeře na Trutnovsku se ráno srazilo osobní auto s nákladním. Zraněnou ženu ze zdemolovaného auta museli hasiči vystříhat. Kvůli nehodě byla silnice na čas zcela uzavřena.

iDnes.czút 29. záříSudí se ukvapil, ale Grígerův nájezd uznal správně, vysvětluje Šindler

Bizarní gól libereckého útočníka Dávida Grígera z nájezdu během nedělního extraligového utkání v Hradci Králové uznali rozhodčí správně. Předseda komise rozhodčích hokejového svazu Vladimír Šindler však upozorňuje, že sudí se na ledě ukvapil, když nejdříve rozpažil ve znamení neproměněného nájezdu.

Denik.czút 29. záříV čem (ne)bodovaly jednotlivé kraje? Nejspokojenější lidé žijí na východě Čech

Češi si pochvalují rozvoj infrastruktury i péči o děti a školství. Naopak nejvíc žehrají na pracovní podmínky ve svém okolí.

iDnes.czút 29. záříKoalice uspěla, je za námi vidět práce, říká Martin Červíček

Když před čtyřmi lety Martin Červíček odcházel z čela krajské policie a stal se lídrem ODS v Královéhradeckém kraji, patřil k nejvýraznějším tvářím krajských voleb. Favoritem je i nyní. Posílen o Starosty a Východočechy si dělá ambice stát se vůdčí silou nové krajské vlády.

iDnes.czút 29. záříMazanec po Liberci: Potřebujeme vyhrávat s takhle silnými týmy

Brankář hradeckého Mountfieldu Marek Mazanec si všiml, že po jeho zákroku rozhodčí rozpažil, aby naznačil, že z tohoto nájezdu gól nepadl.

Denik.czút 29. záříStřet osobáku s kamionem zablokoval silnici u Hajnice

K vážné dopravní nehodě došlo dnes ráno po půl osmé u obce Hajnice na Trutnovsku. Na silnici č. 37 se střetl osobní automobil s kamionem. Silnice je momentálně neprůjezdná a na místě probíhají záchranné práce složek IZS. Po vyproštění osoby z osobního automobilu bude provoz řízen kyvadlově. Doprava by se k normálu mohla vrátit v 11:40.

iDnes.czpo 28. záříBizarní gól z nájezdu: Mazanec puk vyrazil, ale nechal ho za sebe doskákat

Těžko Marku Mazancovi cokoliv vyčítat. Střelu libereckého hokejisty Dávida Grígera z nájezdu „chytil“. Vyrazil puk nad sebe, navíc rozhodčí rozpažil na znamení: neproměněno. Spokojeně se postavil... Když v tu chvíli královéhradeckému brankáři kotouč proskákal mezi nohama až za brankovou čáru.

Denik.czpo 28. záříFrantišek Kulhánek bude představený jako náchodský Gočár

Město Náchod se pyšní hned několika opravdu významnými osobnostmi. Jednou z nich je i František Kulhánek.

Denik.czpo 28. záříNaštvali se kvůli věžičkám z kamenů na Sněžce a postavili první hřiště na světě

/FOTOGALERIE/ První hřiště na světě pro stone balancing nebo-li vyvažování kamenů vyrostlo v Krkonoších v idylickém prostředí lesní plovárny Retropark Sejfy v Mladých Bukách.

iDnes.czpo 28. záříV knižní zpovědi zpěváka Pirate Swing bandu figurují Elton John i Queen

Tam, kde by se mělo slavit, neboť východočeský Pirate Swing band uzavírá první dekádu, přichází zakladatel, zpěvák a producent Jiří Ševčík se zpovědí. Otevřenou, navýsost osobní a strhující. Kniha se jmenuje Skoro všechno nej, vydává ji nakladatelství Art Storm CZ a předmluvou ji opatřil samotný Mercuryho producent a autor Barcelony, Mike Moran.

Denik.czpo 28. záříPoznejte Broumov zábavnou formou

Přes léto vznikala ilustrovaná brožurka o památkách ve městě zaměřená speciálně na děti. Odlehčenou formou se tak během svého putování dozvíte zajímavosti z historie Broumova.

Denik.czpo 28. záříRok 2030 je začátkem stavby nové silnice z Turnova do Úlibic

Na zahájení stavby nové silnice I/35 z Turnova do Úlibic si musíme počkat minimálně deset let. V té době má být dokončena dálnice z Úlibic do Hradce Králové, na kterou se nová pětatřicítka napojí.

iDnes.czne 27. záříHradec udolal Liberec, Pardubice doma padly, neuspěla ani Sparta

Hokejisté Hradce Králové potvrdili parádní formu v nové sezoně a ve šlágru okleštěného 4. kola extraligy udolali silný Liberec 4:3 po samostatných nájezdech. Díky tomu si upevnili vedení v tabulce. Špatný vstup do sezony naopak potvrdily Pardubice, jež doma podlehly Zlínu 0:2. Ten po třech předchozích porážkách poprvé bodoval - a rovnou plnohodnotně.

Denik.czne 27. záříAgresivní opilec měl u sebe drogy

/FOTO/ V Jiráskových sadech v Novém Městě nad Metují zasahovali tento týden odpoledne policisté. Agresivní muž tady slovně napadal kolemjdoucí, navíc byl i silně opilý.

Denik.czne 27. záříKlášter rozezní i maďarské čardáše

Patnáctý ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončí v neděli 27. září v broumovském klášteře od 18 hodin koncert houslisty Pavla Šporcla a cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble.

Denik.czne 27. záříPolicisté znovu žádají o pomoc

Náchodští dopravní policisté se znovu obracejí na veřejnost v souvislosti s vyšetřováním dopravní nehody, která se stala v neděli 16. srpna v 5.45 hodin.

iDnes.czne 27. záříSklo letí v Železném Brodě už 100 let, ukazuje výstava hradeckého muzea

Hradecké Muzeum východních Čech hostí výstavu Skloletí. Představuje na ní práce studentů sklářské školy v Železném Brodě, která slaví sto let. Kromě pozoruhodných děl nejen ze skla odhaluje i historické spojení umělecké průmyslovky s Hradcem Králové. Výstava je k vidění do 25. října.

Denik.czne 27. záříOmbusman dostal opět košem. Radní mu pomoci nechtějí

/FOTO/ Ani na druhý pokus se nepodařilo přes krajskou radu protlačit žádost ombudsmana Stanislava Křečka, aby v případu údajné diskriminace zbavila mlčenlivosti členy výběrové komise, jež hledala nové vedení jaroměřské školy.

iDnes.czso 26. záříHokejisté Vrchlabí získali na Slavii bod, Poruba drží neporazitelnost

Hokejisté Vrchlabí po karanténě kvůli nákaze covidem-19 prohráli ve svém úvodním vystoupení v první lize na ledě pražské Slavie 3:4 po samostatných nájezdech. Duel 5. kola rozhodl útočník Filip Kuťák. Neporazitelnost drží i po pátém utkání Poruba, která doma zdolala dalšího nováčka Šumperk 2:0. Tabulku vede o čtyři body před Slavií a Jihlavou, jež podlehla Sokolovu 2:3 v prodloužení.

Denik.czso 26. záříV náchodském babyboxu našli zdravotníci čerstvě narozeného chlapečka

Zdravotníci náchodské nemocnice našli v sobotu 26. září ráno v babyboxu novorozeného chlapečka. Je to poprvé za jedenáct let od instalace babyboxu v nemocnici, kdy zařízení posloužilo svému účelu. Čerstvě narozeného a zdravě vypadajícího chlapečka, který byl zřejmě jen několik hodin po porodu, někdo odložil do náchodského babyboxu v 8 hodin a 15 minut.

Denik.czso 26. záříCestovka zažila incident na hranici. Video ukazuje brutální zadržení řidiče

/VIDEO/ Byl to její třetí zájezd v pozici delegátky trutnovské cestovní kanceláře a jen tak na něj nezapomene. Kateřina Macourková z Trutnova zažila společně s výpravou klientů, kteří se vraceli z dovolené z Chorvatska do Trutnova a Liberce, děsivý zážitek na chorvatsko-maďarských hranicích.

iDnes.czso 26. záříVrchlabí se dočkalo: začne tam, kde končilo přípravu. Na Slavii

I takový vývoj, v normální době těžko představitelný, může v těchto časech nastat. Hokejisté Vrchlabí by dnes po dlouhých devíti letech konečně měli vstoupit do 1. ligy. Pokud se na poslední chvíli neobjeví koronavirový problém, stane se tak na ledě Slavie, kde před více než třemi týdny sehráli své zatím poslední, tehdy ještě přípravné utkání.

iDnes.czso 26. záříDo hajan! zavelí hradecké divadlo Drak v nové klauniádě pro děti

Už v éře Josefa a Jakuba Kroftů groteska hradeckému divadlu Drak slušela. Nyní se ke klauniádě proslulé loutkové divadlo vrací autorskou inscenací Do hajan! hostující režisérky Veroniky Poldauf Riedlbauchové. Premiéra bude v sobotu v 18 hodin na hlavní scéně.

Denik.czso 26. záříPo šedesáti letech ožívá projekt tunelu pod Vítkovým kopcem

Vysokovská spojka, která by umožnila nejkratší a nejrychlejší vlakové spojení mezi Prahou, Hradcem a Wrocłaví by podle optimistických odhadů mohla sloužit již v roce 2027. V cestě stojí Vítkův kopec a úvrať ve Starkoči a Václavicích.

Denik.czso 26. záříFOTO: Celníci zabavili kabelky i spodní prádlo

Na celníky, kteří přijeli zkontrolovat jeden z novopackých kamenných obchodů, čekalo překvapení.

iDnes.czpá 25. záříPardubice padly v Olomouci, Plzeň a Hradec vyhrály. Čtyři duely odloženy

Pouze tři z celkových sedmi zápasů 3. kola nabídla hokejová extraliga v pátek večer. Hradec Králové zůstává neporažený, zvítězil nad Zlínem 3:2, Plzeň si poradila s Mladou Boleslaví 4:2 a Olomouc ubránila vedení a vyhrála nad Pardubicemi 3:2. Zbylé duely odložil koronavirus.

iDnes.czpá 25. záříHradečtí fotbalisté ztratili první body, s Vyšehradem jen remizovali

Fotbalisté Hradce Králové v předehrávce 5. kola druhé ligy nečekaně jen remizovali bez branek s Vyšehradem, který odehrál první soutěžní zápas po téměř měsíční pauze způsobené výskytem koronaviru v týmu.

iDnes.czpá 25. záříNastartované auto blokovalo silnici, řidič po probuzení nadýchal 4,5 promile

Když policisté kontrolovali auto blokující silnici na Náchodsku, nestačili se divit. Za volantem nastartovaného vozu našli spícího muže a vedle něj prázdnou lahev od tvrdého alkoholu. Nadýchal 4,5 promile alkoholu.

iDnes.czpá 25. záříKonkurence kandidátů do Senátu je na Hradecku silná, rozhodne i pár hlasů

Hned z 11 kandidátů mohou na Hradecku voliči vybírat do Senátu. Pokračuje tříštění sil středopravých stran, které nejsou schopné se domluvit na společné osobnosti. Budou z toho těžit jiní?

Krajpá 25. záříHejtman Štěpán: Vážím si práce mužů a žen v uniformě, jejich spolupráce s krajem je vynikajícíHejtman Jiří Štěpán ocenil pamětními medailemi zástupce policistů, strážníků, celníků a příslušníků vězeňské služby za dlouholetou a obětavou službu v uniformě a za vynikající spolupráci s Královéhradeckým krajem.

Krajpá 25. záříMuzeum východních Čech nabídne veřejnosti zhlédnout sbírkové bohatství krajeMuzeum východních Čech v Hradci Králové připravilo ve spolupráci s devatenácti muzei v kraji výstavu s názvem Poklady sbírek Královéhradeckého kraje. Veřejnost má tak možnost zhlédnout nejzajímavější exponáty ze sbírkového bohatství muzeí Královéhradeckého kraje. Výstava potrvá od 25. září do 21. února příštího roku v Muzeu východních Čech.

Krajpá 25. záříHejtman Štěpán byl hostem diskuze kongresu pro maloobchodníky SamoškaV Praze se ve čtvrtek 24. září uskutečnil 25. ročník kongresu na podporu maloobchodního trhu Samoška. Jeho cílem bylo informovat a inspirovat domácí obchodníky a pomoci jim lépe obstát v konkurenci velkých podniků. Jedním z výstupů kongresu byla také panelová diskuze, jejíž hostem byl hejtman Jiří Štěpán.

iDnes.czpá 25. záříŽárlivec zaútočil sekerou na muže na lavičce, napadený skončil v nemocnici

Několikrát trestaný pětatřicetiletý muž zaútočil sekerou na staršího muže ve Smiřicích na Královéhradecku. Oběti způsobil vážné zranění. Policie násilníka obvinila a soud jej poslal do vazby.

Krajpá 25. záříV Hradci Králové se oceňovali nejúspěšnější sportovci loňského rokuKongresové centrum Aldis v Hradci Králové bylo dějištěm již jedenáctého vyhlášení ankety o Nejúspěšnějšího sportovce Královéhradeckého kraje 2019. Mezi vítězi v deseti kategoriích je například silniční cyklista Jan Bárta či skibobista Dominik Harnach. V kategorii sportovních kolektivů triumfovaly Hradecké lvice nebo kata tým juniorek Spartaku Hradec Králové.

Krajpá 25. záříDožinkový trh v Hradci Králové se rušíRegionální agrární komora Královéhradeckého kraje rozhodla vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR a možným dalším opatřením o zrušení Dožínkového trhu, který byl plánovaný na sobotu 26.09.2020 v Hradci Králové a byl pořádán ve spolupráci s Královéhradeckým krajem a OC Futurum.

Krajčt 24. záříDomov důchodců Lampertice rozšíří své kapacityKrálovéhradecký kraj zahájil rekonstrukci dvou objektů bývalé ubytovny v nedalekém Žacléři. Investice za téměř 145 milionů korun rozšíří kapacitu Domova Důchodců v Lamperticích o 52 sociálních lůžek. Termín ukončení stavebních prací je plánován na prosinec 2021.

Krajst 23. záříKraj významně pomáhá dobrovolným hasičůmZa končící čtyřleté volební období poskytl Královéhradecký kraj dobrovolným hasičům téměř 100 milionů korun. Peníze pomohly s opravou a výstavbou nových zbrojnic, s nákupem vozidel, techniky a dalšího vybavení i s pořádáním významných sportovních a kulturních akcí.

Krajst 23. záříPříprava krajské strategie pro kulturu a památkovou péči míří do fináleAnalýza dat pro přípravu nové strategie pro kulturu a památkovou péči pro roky 2021–2027, která kraji umožní efektivněji podporovat kulturní dění na svém území, je hotová. Pracovníci odboru kultury krajského úřadu dokončují poslední detaily, například doplňující hodnocení kulturních a kreativních průmyslů, která je specifickou oblastí s těžko přístupnými daty.

Krajst 23. záříHradecká LDN zvítězila v projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice 2020Krajská příspěvková organizace Léčebna pro dlouhodobě nemocné Hradec Králové se stala absolutním vítězem projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice 2020. Cenu pravidelně vyhlašuje Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví.

Krajst 23. záříČeská pošta začne v Královéhradeckém kraji testovat mobilní poštuČeská pošta od 1. října vyšle do Královéhradeckého kraje první vůz mobilní pošty. V přestavěné dodávce klienti získají veškeré základní poštovní i finanční služby, které by dostali i v kamenné pobočce. Tímto krokem chce Česká pošta udržet dostupnost svých služeb i v nejmenších obcích. Kraj tuto iniciativu vítá a podporuje.

Krajút 22. záříKraj udělil Ceny sociálních služebKrálovéhradecký kraj ocenil města, organizace i jednotlivce Cenou sociálních služeb, která má za cíl upozornit a především ocenit výjimečné a úspěšné projekty a činnosti osobností v oblasti sociálních služeb.

Krajút 22. záříNový pavilon jičínské nemocnice má zelenou. Kraj vyhlásí tendr na zhotoviteleRadní Královéhradeckého kraje schválili vyhlášení veřejné zakázky na zhotovitele stavebních prací nového pavilonu Oblastní nemocnice Jičín. Nejvyšší cenová nabídka veřejné zakázky může být 534 milionů korun bez DPH. V ceně je také opce ve výši 60 milionů korun na vybudování náhradního zdroje energie. Stavební práce by mohly začít na jaře roku 2021.

Krajút 22. záříKvůli koronaviru kraj připravuje další opatření k zajištění provozu v sociálních zařízeních Vzhledem k vývoji epidemie covid-19 Královéhradecký kraj připravuje další opatření k zajištění provozu v zařízeních sociálních služeb. Kraj pracuje na vytvoření pohotovostního mobilního týmu pracovníků sociálních služeb i posílení kapacity sociálních pracovníků včetně finančních odměn.

Krajút 22. záříNejlepší komedií novoměstského festivalu jsou Vlastníci, nejvíc rozesmála Ženská pomstaNovoměstský 42. festival české filmové komedie zná své vítěze. Zlatý Prim si odnesli Vlastníci, čestný titul převzala Eliška Balzerová. Držitelem novoměstského hrnce, tedy snímek, který nejvíce rozesmál, se stala Ženská pomsta.