iDnes.czpá 27. listopaduTrutnovské basketbalistky odkládají zápasy, nařídila jim to hygiena

Trutnovské basketbalistky k páteční předehrávce 8. ligového kola na palubovce ZVVZ USK Praha nenastoupily. Lokomotiva na svém webu bez bližších podrobností uvedl, že utkání muselo být z rozhodnutí krajské hygienické stanice odloženo.

HradeckáDrbnapá 27. listopaduVánoční elektrobus v Hradci Králové vyjede v sobotu. Trolejbus pak v neděli I letos během prvního adventního víkendu vyjede vánočně nazdobený elektrobus Dopravního podniku Hradec Králové. Ten uvidí cestující na klasických linkách od soboty 28. listopadu. V neděli se pak přidá i vánočně polepený trolejbus.

Denik.czpá 27. listopaduOtevřít, či neotevřít? Čtenářská anketa Deníku skončila remízou

Otevřte hospody, kadeřnictví ať zůstanou zavřená, píší čtenáři Deníku. Čtenářky "kupodivu" preferují opak.

iDnes.czpá 27. listopaduHradec s pokutou za Hronka, jenže rozhodčí opravdu neodpískali ofsajd

Extraligový klub z Hradce Králové musí za výroky hokejového obránce Filipa Hronka směrem k rozhodčím zaplatit pokutu deset tisíc korun. Hronek v úterý po prohře s Třincem 0:3 řekl: „To byla komedie dneska! Někdo se normálně zbláznil.“ Komise rozhodčích nicméně uznala, že prvnímu gólu opravdu předcházel neodpískaný ofsajd.

HradeckáDrbnapá 27. listopaduV Královéhradeckém kraji stoupá index rizika v rámci PES. Aktuálně je na hodnotě 72, tedy čtvrtém stupni

Za posledních pět dní v Královéhradeckém kraji roste takzvaný index rizika. Ten se od pondělní hodnoty 63 dostal na dnešních 72. To odpovídá druhému nejhoršímu stupni protiepidemiologického systému. V regionu bylo k dnešnímu dni 2.714 aktivních případů.

HradeckáDrbnapá 27. listopaduJak bude vypadat první adventní neděle v kraji? Města připravila alternativy

Kvůli současné pandemii bude advent v Královéhradeckém kraji netradiční. Většina měst musela přistoupit k alternativě a upravit svůj program. Například v Hradci Králové se vánoční strom na Velkém náměstí rozsvítí, radnice však tají konkrétní čas.

HradeckáDrbnapá 27. listopaduKraj nařídil podrobnou studii pro stavbu nového Shopping Parku Nová Zelená. Občané budou mít možnost vznést své připomínky

Výstavba plánovaného centra Shopping Park Nová Zelená v Hradci Králové nakonec nebude tak rychlá, jak investor zamýšlel. Krajský úřad totiž nařídil studii podrobného posouzení dopadů na životní prostředí, tak zvanou studii EIA (Enviromental Impact Assesment).

HradeckáDrbnapá 27. listopaduKOMENTÁŘ: Lékaři v první linii už nejsou za hrdiny, solidarita postupně mizí, lidé už jsou unavení

Podle psychologů přináší druhá vlna koronaviru větší zátěž na psychiku jedince než první. Ve společnosti přibylo různých dezinformací, frustrace a zloby. Vymizela i jarní vlna solidarity. Zatímco na jaře republika šila roušky a pekla chleba, na podzim se s podobnými aktivitami setkáváme už jen minimálně.

HradeckáDrbnapá 27. listopaduSŠGS Nová Paka: Život je zábava, když něco umíš. Pojď studovat k nám

Střední škola gastronomie a služeb v Nové Pace je moderní školou nabízející vzdělání v šesti tříletých oborech s výučním listem, Kuchař-číšník, Cukrář, Pekař, Krejčí (ŠVP Design a modelování oděvů), Truhlář a Výrobce potravin (ŠVP Sladovník- pivovarník) a jednom oboru s maturitní zkouškou Hotelnictví (ŠVP Hotelnictví a turismus).

Krajpá 27. listopaduKrálovéhradecký kraj ocení dobrovolníky, kteří se starají o památky Královéhradecký kraj v roce 2021 udělí Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictví. Chce tak ocenit dobrovolníky, kteří pečují a udržují historické dědictví. Nominace je možné podat od 1. ledna 2021.

HradeckáDrbnapá 27. listopaduFOTO: Po dnešní ranní nehodě zůstal v kabině kamionu zaklíněný řidič. Vyprostit ho museli hasiči

K dopravní nehodě dvou kamionů došlo dnes ráno na Rašínově třídě v Hradci Králové. Jeden z řidičů pravděpodobně nedobrzdil a narazil do nákladního auta před sebou. Náraz byl natolik silný, že ho museli hasiči vyprostit pomocí hydraulických nůžek.

HradeckáDrbnapá 27. listopaduPolicejní prezidium získalo Richtrovy boudy v Krkonoších

Už dva roky jsou Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou mimo provoz, nyní je získalo Policejní prezidium ČR. Areál bud včetně přilehlých pozemků, vybavení a lyžařských vleků předal policii Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

iDnes.czpá 27. listopaduOcelový jezdec kráčí centrem Trutnova. O sochu mají zájem jiná města

Do centra Trutnova přibyla nová socha Michala Gabriela Ocelový jezdec. Na Krakonošovo náměstí se tento týden přesunula z volnočasového areálu na Bojišti, kde byla na konci srpna odhalena při festivalu Artu Kus.

HradeckáDrbnapá 27. listopaduPŘEHLED: Co se změní, až Česko sestoupí do třetího stupně PES?

Česko by v pondělí mohlo vstoupit do třetího stupně protiepidemického systému ČR. Od pondělí se index rizika drží na hodnotě 57, tedy o 3 body níž, než je hranice mezi třetím a čtvrtým stupněm PES. Nejvýraznější změnou by v tomto případě bylo otevření malých obchodů.

Denik.czpá 27. listopaduFOTO: Prodej vánočních stromů nabírá na obrátkách

Zahradní centrum na Novopacku už zahájilo prodej vánočních stromků. Mají tu bohatý výběr jehličnanů české produkce od menších po dvoumetrové. V nabídce jsou i solitéry v květináči. Ty prý musíme na domácí prostředí pomalu zvykat.

Denik.czpá 27. listopaduNové českoskalické náměstí oživí v době adventu i betlém v životní velikosti

Společného rozsvícení vánočního stromku se letos nedočkají ani na českoskalickém náměstí.

HradeckáDrbnapá 27. listopaduPrázdninový provoz skončí. Hradecké MHD se vrátí od 30. listopadu do normálu.

Dopravní podnik města Hradec Králové obnoví od pondělí příštího týdne normální provoz MHD. Mimořádná opatření, která byla přijata v souvislosti s druhou vlnou epidemie koronaviru, skončí. Mimo provoz ale budou i nadále noční linky.

HradeckáDrbnapá 27. listopaduNejosvětlenější dům Čech se navzdory opatřením rozsvítí i letos

Na první adventní neděli o půl páté se opět rozsvítí dům s největší vánoční výzdobou v České republice. Majitel domu v Chotovicích upozorňuje, že návštěvníci budou muset mít roušky a dodržovat rozestupy dle nařízení vlády.

Denik.czpá 27. listopaduNehoda na dráze uvrhne cestující do pasti, ze které vede komplikovaná cesta

Kvůli nedávné nehodě na železničním přejezdu se nedělní cesta vlakem pro zhruba 80 cestujících jedoucích odpoledním rychlíkem z Trutnova do Prahy neplánovaně protáhla. Srážka s osobním automobilem ve Studnici způsobila nejen zranění posádce automobilu, ale i trampoty pasažérů, z nichž se někteří dostali do cíle své cesty s více než dvouhodinovým zpožděním. Jiným po dlouhém čekání takřka před nosem ujely návazné spoje. Tato komplikace v plné nahotě ukázala, jaké nesrovnalosti přinášejí mimořádné události ve vzájemné komunikaci těch, kteří se na veřejné dopravě podílejí.

iDnes.czpá 27. listopaduPo Richtrovkách mizí z turistické mapy Krkonoš i další oblíbené boudy

Změna majitele a nákladná oprava nemusí v případě bud v Krkonoších vždy znamenat posun k lepšímu. Aspoň z pohledu turisty, který hledá občerstvení či nocleh. Na Petrově boudě zbude pro výletníky nejspíš jen noclehárna, Lidická bouda se mění v apartmány a už dva roky jsou zavřeny známé Richtrovky.

iDnes.czčt 26. listopaduUž 200 zápasů bez porážky. Jubileum USK slaví po zápase s Hradcem

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály v lize dvoustý zápas v řadě. V nahuštěném programu tohoto týdne porazily v předehrávce 14. kola druhý celek tabulky Sokol Hradec Králové 94:60 a navázaly na suverénní úterní výhru nad SBŠ Ostrava.

HradeckáDrbnačt 26. listopaduV Hradci Králové se budou čistit slepá ramena na Labi a Orlici. Radnice chce zajistit víc vody v krajině

Radnice, společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové a Povodí Labe vyčistí slepá ramena Labe a Orlice ve městě. Radnice si od odbahnění slibuje větší zásobu vody v přírodě a lepší ochranu živočichů, které zde žijí. Oživení by se mohla dočkat ramena Třebešská Labice, Jesýpek, Bejkovna a další.

Denik.czčt 26. listopaduNechtěná premiéra. Vlci poprvé ochutnali ovce nedaleko Stárkova

Premiéru, o kterou nikdo nestojí zažil dnes chovatel ovcí v místní části Horní Dřevíč. Vlci už si našli cestu i na Stárkovsko.

HradeckáDrbnačt 26. listopaduKrkonošská stezka nabídne novou adrenalinovou atrakci – pavoučí síť

Stezka korunami stromů Krkonoše plánuje otevřít hned, jakmile to vládní nařízení dovolí. Do té doby vymýšlejí inovace pro návštěvníky. Velkou novinkou bude speciální pavoučí síť, na které budou moci návštěvníci prověřit svou odvahu.

HradeckáDrbnačt 26. listopaduOprava budovy Filozofické fakulty UHK zatím spolkla 10 milionu korun

V centru Hradce Králové stavbaři opravují interiér budovy Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové. Rekonstrukce začala v září a dosud vyšla na zhruba 10 milionů korun. Celkové náklady na rekonstrukci včetně přístavby budovy jsou 199,5 milionu korun. Hotovo má být do dubna 2022, kdy by měla navázat rekonstrukce sousední památkově chráněné univerzitní budovy Pedagogické fakulty.

iDnes.czčt 26. listopaduKopecký končí jako tovární jezdec Škody. Po jedenácti letech

Tým Škoda Motorsport má jiné plány, což mění i budoucnost jejího prominentního pilota. Jan Kopecký po jedenácti letech končí v roli továrního jezdce. Osmatřicetiletý závodník v barvách mladoboleslavské automobilky získal šest ze svých sedmi českých titulů, stal se mistrem světa v kategorii WRC2, evropským šampionem a ovládl i asijsko-pacifický seriál.

iDnes.czčt 26. listopaduSeniorka se mstila policii za odvoz na záchytku, na vrata kreslila čuníky

Neobvyklé pomstě čelili policisté v Hořicích na Jičínsku. Opilá seniorka jim pokreslila vrata obrázky čuníků. Pravděpodobně proto, že ji o několik dní dříve odvezli na protialkoholní záchytnou stanici.

HradeckáDrbnačt 26. listopaduDěti i senioři – v Malšovicích je hřiště pro všechny generace

V hradeckých Malšovicích vzniklo nové workoutové hřiště nejen pro seniory. Nové stroje jsou hned vedle stávajícího dětského hřiště nedaleko malšovické pošty. Z většinou opuštěného hřiště se rázem stalo místo, kde to žije.

HradeckáDrbnačt 26. listopaduE.ON instaloval do své sítě v Česku stou veřejnou dobíječku pro elektromobily

Výstavba veřejné dobíjecí infrastruktury pro elektromobily nezpomaluje. Tuzemská síť dobíječek houstne a výrazným způsobem se na tom podílí také společnost E.ON. Jako jeden z největších investorů do veřejného dobíjení v Česku v minulém týdnu instaloval do své sítě stou veřejnou dobíjecí stanici. Stojí v Českých Budějovicích u supermarketu Terno.

HradeckáDrbnačt 26. listopaduMuzeum východních Čech nabídne adventní trhy online. Jak to bude fungovat?

V těchto dnech se na internet přesouvají výstavy, sportovní události, rozsvěcení stromů a nyní dokonce i adventní trhy. S nápadem přišlo Muzeum východních Čech Hradec Králové. Muzeum proto připravilo on-line projekt nazvaný „Advent v Hradci“, s virtuálními trhy a speciálním adventním kalendářem.

iDnes.czčt 26. listopaduV Hradci Králové padla koalice, Změna vypověděla smlouvu s ANO a ODS

Uskupení Změna pro Hradec a Zelení vypovědělo koaliční smlouvu o vládě v Hradci Králové s ANO a ODS. V 37členném zastupitelstvu měla koalice devatenáct hlasů. Vypovězení smlouvy je vrcholem několikaměsíční krize.

Denik.czčt 26. listopaduPočet případů přestal klesat. V kraji je několik obcí na úrovni pátého stupně

Nepříliš optimistická data zveřejnila ve čtvrtek dopoledne krajská hygienická stanice i ministerstvo zdravotnictví. Podle dat hygieniků je v Královéhradeckém kraji aktuálně 2714 aktivních případů. Pacientů s onemocněním covid-19 tak od začátku týdne neubylo, ale naopak přibylo.

Denik.czčt 26. listopaduMěl by stát otevřít v pondělí obchody a hospody? HLASUJTE!

/ANKETA/ Vláda sama váhá, tváří v tvář jen pomalu klesajícím číslům epidemie koronaviru, jestli se má v pondělí uvolnit větší část opatření, tedy otevřít obchody, restaurace, kadeřnictví a další služby, stejně jako zbývající ročníky základních a středních škol.

Krajčt 26. listopaduVlaky v Královéhradeckém kraji opět pojedou v plném rozsahuČeské dráhy od pondělí 30. listopadu obnoví spoje veřejné železniční dopravy. K jejich omezení došlo kvůli uzavření škol v souvislosti s pandemií koronaviru. Díky obnovení autobusových spojů 18. listopadu bude veřejná doprava v Královéhradeckém kraji fungovat v plném rozsahu.

HradeckáDrbnačt 26. listopaduPolicie poslala seniorku na záchytku, za odměnu jim na vrata do areálu nakreslila prasata

Včera večer si policejní hlídka v Hořicích všimla ženy, která malovala po vratech do policejního areálu. Když si policistů všimla, dala se na útěk. Osmašedesátiletá seniorka neutekla daleko, a tak skončila v poutech na služebně. Zde se přišlo na to, že ji o víkendu odvezla hlídka na záchytku. Má být prase na vratech pomsta?

Krajčt 26. listopaduDvůr Králové nad Labem získal Zlatý erb za mapový portál Známe vítěze celostátního kola soutěže Zlatý erb 2020. Z Královéhradeckého kraje se nejlépe umístil Dvůr Králové nad Labem se svým Mapovým portálem GIS.

Denik.czčt 26. listopaduHledá se řidič Volkswagenu Beetle. Byl svědkem nehody

V Jaroměři v pátek 13.listopadu ve 14.30 hodin došlo v ulici Na Cihelnách ke střetu cyklistky a osobního vozu Ford Galaxy, při kterém se po pádu na zem zranila 77letá žena.

HradeckáDrbnačt 26. listopaduChatky zejí prázdnotou a stávají se snadným cílem zlodějů. Hradečtí městští strážníci se pustí do kontrol

Opuštěné chatky jsou často v hledáčků nejen zlodějů, ale i lidí bez domova. Na kontroly chat a chatek v zahrádkářských a chatových koloniích v Hradci Králové se proto v zimním období zaměřují hlídky městské policie.

HradeckáDrbnačt 26. listopaduHradecká koalice se rozpadla. Změna a Zelení vypověděli smlouvu s ANO a ODS

Uskupení Změna pro Hradec a Zelení dnes vypovědělo koaliční smlouvu o vládě v Hradci Králové s hnutím ANO a ODS. Potvrdil to lídr hradeckých Zelených a náměstek hradeckého primátora Martin Hanousek. Koalice ANO, ODS a Změny pro Hradec a Zelených měla dosud v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 19 hlasů. Změna a Zelení mají tři zastupitele.

Denik.czčt 26. listopaduDo základních škol daruje výrobce nanoroušek 100 000 kusů

Se znovuotevřením základních škol a postupným návratem žáků do lavic, začala společnost Batist Medical s distribucí svých nanoroušek do základních škol. Roušky s membránou z nanovláken, které zajišťují účinnou ochranu nositele i jeho okolí, jsou určeny zejména pro učitele a další zaměstnance školy. Celkem jich rozdá 100 000 kusů v hodnotě dvou milionů korun.

Denik.czčt 26. listopaduMíří Česko k uvolnění? Podívejte se, kde je PES nejlepší, kde naopak nejhorší

Česká republika se od pondělí do čtvrtka držela ve třetí úrovni indexu rizika protiepidemického systému. Pokud bude vývoj dál příznivý, skončí některá omezení. Jisté to ale není.

HradeckáDrbnačt 26. listopaduI letos Roman Bauer rozsvítí svůj dům a betlém v Jaroměři. Kvůli vandalům se mu do toho nechtělo

Když se v Jaroměři řekne slovo „Vánoce“, většina lidí si vybaví Romana Bauera a jeho vánočně nazdobený rodinný domek. Kvůli vandalům ho Roman letos zdobit nechtěl, nakonec ho ale přemluvili kamarádi. Poprvé se tak rozzáří na první adventní neděli.

iDnes.czčt 26. listopaduParkování je čím dál větší problém. Hradec uvažuje o rezidenčních místech

Hradec Králové oživil nápad na placené rezidenční parkování, avšak podle komise pro dopravu město postrádá systém. Situace s parkováním se na hradeckých sídlištích stále zhoršuje.

HradeckáDrbnačt 26. listopaduNemocnice Královéhradeckého kraje obnovily některé ambulance. Plánované operace se budou odvíjet od vývoje situace

Nemocnice už mohou od pondělí opět provádět plánované operace, zároveň ale musí mít zachována lůžka pro případně covidové pacienty. V nemocnicích Královéhradeckého kraje, už byly obnoveny některé ambulance. Návrat k plánovaným operacím ale bude prováděn podle vývoje epidemické situace.

HradeckáDrbnačt 26. listopaduIn Czechia we don´t say… Díky českým hláškám dostal influencer z Hradce Králové práci svých snů

V Česku neříkáme „Můžete prosím zavřít dveře?“. Říkáme „máš za zadkem sluhu nebo kdo bude zavírat ty dveře?“. Díky podobným hláškám se jednadvacetiletý mladík z Hradce Králové stal hvězdou internetu a získal práci svých snů – což byl také jeho záměr.

Denik.czčt 26. listopaduDej a bude Ti dáno. Potravinová sbírka se setkala s vstřícností dárců

Navzdory nelehké covidové době vyvolalo silnou odezvu volání potravinových bank, které se potýkají s nedostatkem zásob. „Letošní potravinová sbírka dopadla nad očekávání skvěle,“ pochvaloval si nedávnou štědrost dárců Vojtěch Šůstek z Potravinové banky Hradec Králové. „I přes omezení přísnými hygienickými opatřeními proti šíření koronaviru, omezení počtu lidí v prodejnách jsme vybrali naprosto srovnatelné množství potravin jako v loňském roce,“ má zváženo Šůstek, že lidé v Královéhradeckém kraji darovali ve 14 prodejnách celkem 13 454,9 kilogramů potravin.

Denik.czčt 26. listopaduVeterináři jsou kvůli moru v pohotovosti

Africký mor prasat se zatím drží za hranicemi s Polskem, Německem a Slovenskem. Veterináři v Královéhradeckém kraji jsou v pohotovosti. 

HradeckáDrbnast 25. listopaduChtěl ukrást 15 slepic, teď mu hrozí až osm let vězení

V noci ze soboty na neděli byli policisté přivolaní do drůbežárny na Jičínsku a narazili tu na muže s pěti pytli, ve kterých měl 15 slepic. Policisté mu lov překazili, a tak slepice nakonec na pekáči neskončily. Alespoň prozatím.

iDnes.czst 25. listopaduKrajský soud uznal, že lékař i firma z Broumovska podváděli pojišťovny

Krajský soud v Hradci Králové pravomocně potvrdil trest lékaři z Broumovska a jeho firmě za podvody vůči zdravotním pojišťovnám. Společnost nesouhlasí a chce se dál bránit. Soudce však zrušil část verdiktu, že lékař šířil toxikomanii, když předepisoval léky s tramadolem, a vrací ji náchodskému soudu.

Denik.czst 25. listopaduNa rychle řidiče se v Novém Městě zaměří nové radary

V současné době probíhá v Novém Městě nad Metují a nejbližším okolí instalace radarových stanovišť. Jedná se o poslední fázi rozsáhlého projektu, od kterého si radnice slibuje podstatné zvýšení bezpečnosti v daných úsecích.

HradeckáDrbnast 25. listopaduAdventní trhy a rozsvěcení vánočního stromu ruší i Hořice. Lidé ho budou sledovat jen online

I město Hořice se rozhodlo, že letos neuspořádá adventní trhy ani hromadné rozsvěcení vánočního stromu. Přidává se tak k městům jako je Náchod nebo Hradec Králové. Stejně jako u těchto měst hodila Hořicím pod nohy klacky aktuální pandemická situace. Rozsvícení samotného vánočního stromu i zde proběhne pouze online.

iDnes.czst 25. listopaduZ kamionu s řepou se stala vozová hradba přes hlavní tah

Mezi obcemi Lípa nad Orlicí a Čestice na Rychnovsku se dopoledne převrátil nákladní vůz, ze kterého se na silnici vysypal náklad sklizené cukrové řepy. Provoz od Hradce Králové směrem na Ostravu blokovala nehoda čtyř hodiny. Podobná nehoda se přitom v Hradci stala minulý týden.

Denik.czst 25. listopaduNovoměstská filharmonie letos už v České Skalici nezahraje

Z důvodů vývoje pandemie musely být zrušeny koncerty Novoměstské filharmonie - „Novoměstská filharmonie v opěře“ a První Adventní koncert 2020 v maloskalickém kostele Nanebevzetí Panny Marie. "Po jednání s interprety přesouváme oba koncerty do roku 2021," uvedl za pořadatele Jan Vlček.

Denik.czst 25. listopaduZajímaví lidé, kultura, káva a jazz. Práce v prostředí muzea je krásná

/FOTO/ Přestože pro Jana Zilvara není káva hlavním životním zájmem a považuje ji spíše za jeho nepostradatelnou součást, co zlepší den, zažene chmury nebo dodá energii, práci v kavárně považuje za potěšení. Prostředí Muzea východních Čech v Hradci Králové s atmosférou první poloviny 20. století má navíc své specifické kouzlo.

Krajst 25. listopaduInformace k činnosti určených školV souladu s usnesením vlády ze dne 20. listopadu 2020 č. 1196 o změně krizových opatření, KE DNI 29. 11. 2020 KONČÍ URČENÉ ŠKOLY ČINNOST, v rámci které poskytovaly péči dětem zaměstnanců vládou stanovených zaměstnavatelů.

iDnes.czst 25. listopaduHronek se znovu pustil do rozhodčích: Tady se někdo zbláznil, komedie!

Filipa Hronka úterní prohra Hradce Králové 0:3 s Třincem pořádně rozzlobila. Měl pocit, že soupeř až příliš ochotně padal k zemi a taky že východočeský klub zařízli rozhodčí. „To byla komedie dneska!“ supěl. Hokejový obránce z NHL zkritizoval české sudí i přesto, že disciplinární komise extraligy ho už tento měsíc za chování vůči arbitrům napomenula.

Krajst 25. listopaduKurz naučí dobrovolníky základy ošetřovatelstvíAkademické centrum studentských aktivit pořádá tuto sobotu 28. listopadu na Střední zdravotnické škole v Hradci Králové školení pro všechny dobrovolníky, kteří chtějí za současné situace vypomáhat v sociálních službách. Během jednodenního kurzu se dozví základy používání OOP, jak pracovat s klientem a podobně.

iDnes.czst 25. listopaduHradecký brankář Ottmar: Pokud Harba nastoupí, musíme si na něj dát velký pozor

I přes svoji dlouhou kariéru napříč nejrůznějšími soutěžemi se brankář hradeckých fotbalistů Radim Ottmar i jeho spoluhráči se v úterý vypravili prakticky do neznáma.

iDnes.czst 25. listopaduStavba D35 z Hradce na Jičín je blízko, stát vykupuje poslední pozemky

Ředitelství silnic a dálnic vykupuje poslední pozemky a chystá první etapu dálnice D35 z Hradce Králové do Jičína. Mezi Sadovou a Hořicemi by se mohla začít stavět už v roce 2022.

Denik.czst 25. listopaduMilovníci piva sáhnou hlouběji do kapsy. Covid dopadá i na pivovary

Až pět miliard korun tratily dle svých odhadů pivovary v jarní první covidové vlně. Ani druhá vlna jim nepřeje a v době zavřených hospod a barů, kdy se většina konzumace přesouvá do domácího prostředí a sudové pivo nejde téměř na odbyt, bude již brzy znát na ceně zlatavého moku. Jeho cena poskočí o několik procent nahoru. Ale najdou se i výjimky. Například náchodský pivovar Primátor o zvyšování ceny zatím neuvažuje.

iDnes.czút 24. listopaduChalupa předčasně skončil, Hradec chce dát prostor vlastním hokejistům

Matěj Chalupa už nebude hrát extraligu za hokejový Hradec Králové. Východočechům útočník pomáhal před odloženým startem nadcházejícího ročníku NHL. Klub informoval o ukončení spolupráce na svém webu.

Denik.czút 24. listopaduAutomobil skončil na střeše, řidič zmizel ve tmě

Na střeše mimo komunikaci skončil v pondělí před půlnocí automobil nedaleko Nahořan. Jaroměřští hasiči byli vysláni ve 23:23 k dopravní nehodě, k níž došlo v katastru části Městec na silnici č. 304.

iDnes.czút 24. listopaduPo D11 u Hradce jelo červené auto v protisměru, policejní hlídky ho nenašly

Na dálnici D11 u Hradce Králové se jeden z řidičů dostal do protisměru, nebezpečná situace se odehrála v pondělí večer. Vůz, na který upozornili ostatní motoristé, neúspěšně hledaly policejní hlídky. Šofér je podezřelý z přestupku.

Denik.czút 24. listopaduHořická nemocnice má nedostatek personálu, akutně shání zdravotní sestry

Hořická městská nemocnice se potýká s nedostatkem personálu. Akutně potřebuje nejméně pět zdravotních sester.  Covidová nákaza postihla nejen část pacientů lůžkového oddělení nemocnice, ale také personálu. Podle ředitele hořického Levitova centra následné péče Romana Bečváře nyní chybí v provozu dvacet sester. Nemocnice musela kvůli tomu omezit noční provoz chirurgické ambulance.    

iDnes.czút 24. listopaduVlekaři z Orlických hor zasněžují, na zimu se chystají i v Krkonoších

V Krkonoších i Orlických horách vlekaři díky citelnému ochlazení intenzivně zasněžují svahy. V Deštném v Orlických horách si na to dokonce letos pořídili nové vybavení.

Krajút 24. listopaduSkončila soutěž Cyklopecky Východních Čech, výherce se raduje z elektrokola Obliba cestovatelské soutěže Cyklopecky Východních Čech roste. Do letošního ročníku, na kterém se opět podílel Královéhradecký a Pardubický kraj, se přihlásilo o polovinu více turistů než v loňském roce. Výherci si odnesli ceny za více než 100 000 korun.

iDnes.czút 24. listopaduZměna hlasuje, zda odejde z koalice v Hradci. ODS a ANO chtějí pokračovat

Vážná koaliční krize v Hradci Králové se blíží rozuzlení. Jasno má být zřejmě do pátku. Jedním z možných scénářů je, že Změna a Zelení opustí vedení města a jejich posty si mezi sebe rozdělí partneři z ODS a hnutí ANO.

Krajút 24. listopaduDotazník k průzkumu o využívání internetu v domácnostechVyužíváním internetu, spokojeností s připojením, ale i vlivem pandemie covid- 19 na používání internetu v tuzemských domácnostech se zabývá poradenská společnost Grant Thornton s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Vyplněním dotazníku na odkaze <a href="https://www.surveymonkey.com/r/NGA-vyzkum">https://www.surveymonkey.com/r/NGA-vyzkum</a> se můžete do tohoto celorepublikového průzkumu zapojit.

Denik.czút 24. listopaduPlošné testování v domovech seniorů končí

Povinnost testování na covid-19 v sociálních zařízeních a domovech seniorů končí, vláda s ministerstvem zdravotnictví nyní jedná o možnosti povolení návštěv. 

Denik.czút 24. listopaduStovky lůžek do státních hmotných rezerv Proma Reha už dodala v předstihu

/FOTOGALERIE/ Z výrobní linky v Meziměstí vyjelo minulý týden ve čtvrtek poslední lůžko objednané Správou státních hmotných rezerv ČR (SSHR). Těch firma Proma Reha z České Skalice vyrobila celkem 382 - konkrétně pro stát dodala 302 standardních nemocničních lůžek a 80 lůžek pro intenzivní péči za celkem 16 milionů korun.

Denik.czpo 23. listopaduPolicisté během víkendu zkontrolovali tisíc řidičů

Dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na alkohol a návykové látky se uskutečnila během uplynulého víkendu na celém území Královéhradeckého kraje. Policisté zkontrolovali bezmála tisícovku řidičů, přičemž každý devátý porušil některé z pravidel.

Krajpo 23. listopaduPečujícím o člena rodiny pomůže nový portál s informační linkouStaráte se doma o své blízké, doléhá na vás současná situace a máte potřebu sdílet své starosti, obavy v návaznosti na současnou epidemiologickou situaci? Či jen hledáte radu? Můžete se obrátit na bezplatnou poradenskou linku pro pečující na čísle 800 915 915, která je v provozu každý den od 9 do 20 hodin. Informační portál <a href="http://www.pecujdoma.cz">www.pecujdoma.cz</a> i bezplatnou linku poskytuje projekt Pečuj doma. Za projektem stojí Diakonie Českobratrské církve evangelické.

iDnes.czpo 23. listopaduS torzem koželužny si Hradec neví rady, komín i hala dál chátrají

Zachrání Hradec Králové torzo historické koželužny v Kuklenách? Ani rok od příznivého statického posudku nepadlo rozhodnutí, jak město naloží s komínem či s malou halou. Zbytky areálu této industriální památky dál chátrají.

Denik.czpo 23. listopaduAdventní neděle v podání Františka Kinského a Matyáše Nováka

/FOTO/ František Kinský a Matyáš Novák se poprvé představí ve společném pořadu s názvem Adventní neděle v Novém zámku. Z rodového sídla kostelecké větve Kinských vás provedou komponovaným pořadem s vyprávěním o adventu, Vánocích a zvycích nejen u nás, ale i v Evropě.

iDnes.czpo 23. listopaduHradec Králové pádí druhou fotbalovou ligou s rekordními čísly

Definitivně potvrzeno, současná ligová bilance fotbalistů Hradce Králové přepisuje klubové rekordy. Alespoň ty z několika posledních dekád.

iDnes.czpo 23. listopaduŠkolkám chybí místa pro děti, Hradec nezareagoval na výstavbu nových bytů

Hradec Králové opět řeší nedostatek míst ve školkách. Ty jsou už teď plné a navíc jim brzy vyprší výjimky hygieniků kvůli překročené kapacitě. Největší deficit je znovu v Podzámčí v Třebši, kde roste jeden bytový dům za druhým. V plánu je stavba ekologické školky.

Denik.czpo 23. listopaduZačátkem prosince by měly denní přírůstky v kraji klesnout pod stovkou

/FOTOGALERIE/ Přestože Královéhradecký kraj aktuálně stále patří mezi nejrizikovější regiony v Česku, vývoj, který pro něj predikuje Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), vypadá velmi nadějně. Denní přírůstek nově diagnostikovaných lidí s onemocněním covid-19 by měl v kraji už začátkem prosince klesnout pod stovku.

Denik.czne 22. listopaduRozsvícení vánočního stromu v Náchodě můžete vidět on-line

Také na náchodském Masarykově náměstí se v neděli 29. listopadu rozzáří vánoční strom. Na událost zve náchodská radnice, ale s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci doporučuje sledování z pohodlí a bezpečí domova.

Denik.czne 22. listopaduFOTO: Srážka vlaku s autem na Náchodsku se neobešla bez zranění

Zranění utrpěla posádka osobního auta, které se střetlo s vlakem na Náchodsku. Ke kolizi došlo podle Mobilního webu Českých drah v neděli po čtvrt na čtyři odpoledne, a to na železničním přejezdu Kramolna - Studnice. 

iDnes.czne 22. listopaduSilničkou míří do Adršpachu proudy polských aut, Zdoňov žádá omezení

Obyvatelé pohraničního Zdoňova na Náchodsku protestují proti tisícům aut polských turistů, kteří tudy míří v sezoně po úzké silnici do Adršpašsko-teplických skal. Vyplnilo se, před čím místní varovali už před otevřením přechodu pro auta před jedenácti lety.

iDnes.czso 21. listopaduČást stezek Krkonošemi bude na zimu zavřená, aby turisté nerušili zvěř

V Krkonoších se od 1. prosince kvůli ochraně jelení zvěře uzavře několik turistických cest, které vedou k přezimovacím oborám a krmelištím. Omezení potrvá do 30. dubna. Uzavírka má zvěři dopřát klid v zimě, kdy je kvůli potravě zkoncentrovaná v 16 oborách.

iDnes.czso 21. listopaduMoje role není, abych stál někde v rohu, řekl po derby Růžička

Poslat mu lepší gólovou přihrávku by možná měli problém i jeho spoluhráči. Na druhé straně je pravda, že o to, že ji dostal, se útočník hradeckého Mountfieldu Vladimír Růžička mladší hodně zasloužil sám. V prvním letošním vzájemném extraligovém derby mezi hokejisty Pardubic a Hradce totiž Růžička výborně vystihl úmysl pardubického obránce Mikuše, na útočné modré čáře se zmocnil puku a pak svůj samostatný nájezd zakončil povedeným blafákem.

iDnes.czso 21. listopaduDvorská knihovna rozváží až do domu. Nejvíc se čtou detektivky

Přestože je Městská knihovna ve Dvoře Králové zavřená, knihy i časopisy se z ní ke čtenářům dostanou. Za nouzového stavu jim je pracovnice vozí až domů, lidé si nejvíce objednávají detektivky a romantické knihy.

iDnes.czpá 20. listopaduKluk září v Prší, školačka udivuje nadšením. Děti s hendikepem se nevzdaly

S vážnými zdravotními problémy bojuje desetiletá Dominika z Jičína a šestiletý David z Vysokého Mýta. Pomáhají jim terapie na neurorehabilitační klinice, pro jejich rodiny je to však finančně náročné. Lidé se jim snaží přispět.

iDnes.czpá 20. listopaduElektrárna Opatovice pálí uhlí 60 let. K plynu nechvátá, žádá o výjimky

Letos bylo elektrárně v Opatovicích už 60 let, ale na odpočinek se zdaleka nechystá. Ještě před přechodem na plynový provoz však žádá o výjimky z emisních limitů. Kritici vytýkají, že kvůli výjimkám se jen bude prodlužovat doba pálení německého uhlí.

iDnes.czpá 20. listopaduKapitán Peterka minul, Hradec ale nakonec derby konečně ovládl

Dvanáct vteřin před koncem prestižního zápasu Národní basketbalové ligy mezi Hradcem Králové a Pardubicemi ho jeden ze soupeřů fauloval a Ondřej Peterka dostal výhodu dvou trestných hodů. Domácí Hradec, který v nejvyšší soutěži svého rivala ještě nikdy neporazil, v tu chvíli vedl o jediný bod 74:73.

iDnes.czpá 20. listopaduKouč Frťala: Obavy, že někdo bude chybět, máme. Ale nic s tím neuděláme

Připravují téměř kompletní kádr, ale jestli ho budou mít k dispozici po hektický závěr podzimu, s jistotou nevědí. Budou to vědět až v průběhu pátku, až dostanou výsledky testů na koronavir. Přesto kouč hradeckých fotbalistů Zdenko Frťala před sobotním zápasem s Ústím nad Labem na nevyzpytatelnost současné situace nežehrá: „Takhle nejde přemýšlet. Určité věci v tréninkovém procesu chystáme tak jako tak, na improvizaci jsem už připravenější.“

Krajpá 20. listopaduSeminář k dotačním programům kraje pro rok 2021 v oblasti sportu, tělovýchovy a volnočasových aktivit <p style="text-align: justify;">Královéhradecký kraj pořádá seminář k dotačním programům kraje pro rok 2021 v oblastech sport, tělovýchova a volnočasové aktivity prostřednictvím videokonference, a to v termínech 30. listopadu a 2. prosince 2020. Začátek semináře je vždy v 15 hodin, předpokládané ukončení v 17 hodin. Na semináře není nutná registrace.

iDnes.czpá 20. listopaduAuto sjelo do rybníka v rybářském revíru, lovili ho potápěči od hasičů

Osobní auto sjelo zřejmě nedopatřením pod hladinu rybníka v Černožicích na Královéhradecku. S jeho vyproštěním přijeli majiteli pomoci hasiči včetně potápěčské skupiny.

Krajpá 20. listopaduV kraji zatím africký mor prasat ani ptačí chřipka nejsou. Jsme ale ve střehu, konstatuje náměstek BělobrádekVedení Královéhradeckého kraje se připravuje na možnost, že by na jeho území pronikl africký mor prasat a ptačí chřipka. Aktuálně žádný výskyt těchto onemocnění v regionu potvrzený nebyl. Náměstek Pavel Bělobrádek nabádá ke zvýšené opatrnosti a hlášení uhynulých kusů divoké zvěře.

Krajčt 19. listopaduInvestice do nových pavilonů náchodské nemocnice pokračujíKrajští radní na svém jednání schválili nákup dalšího vybavení do Oblastní nemocnice Náchod za téměř 7,6 milionu korun. Za tyto finanční prostředky kraj ve spolupráci s nemocnicí postupně vybavuje nejmodernějším zařízením jednotlivá oddělení dvou nových pavilonů. Náchodská nemocnice tak bude patřit ke špičce v oblasti zdravotnictví.

Krajst 18. listopaduSituace v kraji se lepší. Denní přírůstek nakažených koronavirem se snížil na třetinuV Královéhradeckém kraji se situace epidemie koronaviru pomalu zlepšuje. Zatímco koncem října byl denní přírůstek nakažených 1100 osob, nyní hygienici hlásí 400 nakažených denně.

Krajst 18. listopaduKraj vyšle děti z dětských domovů na horyKrálovéhradecký kraj připravil pro děti ze sedmi dětských domovů, které zřizuje, ozdravné pobyty v horských ozdravovnách. Jedná se o sedm týdenních turnusů za více jak půl milionu korun, které kraj uhradí ze svého rozpočtu.